Memo ve Hido ağır mesaide

NBA'de play-off heyecanı başlıyor. Mehmet Okur'un takımı Detroit Pistons, uzun yıllar sonra ilk kez birinci sırada başlayacağı Doğu play-off'unda bu akşam sekizinci Orlando'yu ağırlıyor.

DETROIT - NBA'de play-off heyecanı başlıyor. Mehmet Okur'un takımı Detroit Pistons, uzun yıllar sonra ilk kez birinci sırada başlayacağı Doğu play-off'unda bu akşam sekizinci Orlando'yu ağırlıyor. Ligin en iyi savunmacılarından biri olan, ancak sakatlığı nedeniyle son maçlarda forma giyemeyen Ben Wallace'un bu akşam saat 19.30'dan itibaren NTV ekranlarına gelecek maçta Detroit ilk beşine dönmesi bekleniyor. İlk kez 7 maç üzerinden (4 galibiyet alan turu geçiyor) oynanacak play-off ilk turunda Doğu'daki diğer eşleşmeler: New Jersey-Milwaukee, Indiana-Boston, Philadelphia-New Orleans.
Batı'da ise ilk turda San Antonio-Phoenix, Sacramento-Utah, Dallas-Portland ve Minnesota-LA Lakers kozlarını paylaşacak. Hidayet Türkoğlu'nun takımı Sacramento Kings, eski gücünde görünmeyen yedinci Utah Jazz önünde kesin favori. Sacramento Bee gazetesinin yorumcuları, coach Adelman'ın sezon boyunca fazla forma giyme şansı bulamayan Hido'yu play-off'ta daha çok kullanacağı görüşünde. (Spor Servisi)