Memo'nun aklı 'Melisa'daydı

Mehmet Okur, Utah Jazz'ın ilk beşinde Golden State Warriors karşısına çıktığında takım bu sezon ilk kez üst üste beş maç kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

SALT LAKE CITY - Mehmet Okur, Utah Jazz'ın ilk beşinde Golden State Warriors karşısına çıktığında takım bu sezon ilk kez üst üste beş maç kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Rakibin son üç maçını kazanmış, play-off kovalayan bir takım olması da Salt Lake City'lileri endişelendiriyordu. Nitekim konuk takım ilk iki periyotta büyük bir üstünlük sağladı. Karşılaşma devam ederken Mehmet, eşi Yeliz'in doğumu için ABD'de bulunan ve o akşam kendisini izlemeye gelen anne ve babasının tribünde olmadığını fark etti.
Telaşa kapılan milli oyuncu yedekte beklediği bir ara soyunma odasına girerek evebeynlerini aradı. Eşi Yeşim, doğum sancıları nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Eşinin, Melisa adını verecekleri kızlarını henüz doğurmadığını öğrenen Okur yeniden maça döndü. Ancak kendisini tam anlamıyla oyuna veremeyen Memo, oyunda kaldığı 26 dakika içinde, son zamanların en kötü performansını sergiledi ve maçı 5 sayı, 4 ribaunt ve 2 blokla tamamladı. Karşılaşma sonrası da apar topar hastaneye giderek, eşinin doğum yapmasını beklemeye başladı.
Yedeklerden katkı gelmeyince...
Mehmet çocuk heyecanı içinde olunca Jazz'da Carlos Boozer ve çaylak Paul Millsap kontrolü ele aldı. Utah ekibi, son çeyrekteki 28-18'lik seriyle karşılaşmadan 104-100 galip ayrılırken 25 sayı, 21 ribauntla oynayan Boozer, 2001'den bu yana bir maçta hem sayı hem de ribauntta 20 rakamını aşan ilk Jazz oyuncusu oldu. Millsap de 16 sayı, 6 ribauntla oynadı.
Yıldız oyuncusu Baron Davis'in sakatlıktan dönmesinden sonra büyük bir çıkış içinde olan Warriors bu yenilgiyle play-off yolunda önemli bir darbe aldı. Kaliforniya ekibinde maça ilk beşte başlayan tüm oyuncular çift haneli sayılara ulaştı ancak yedek sırasından yalnızca altı sayılık katkı gelince yenilgi kaçınılmaz oldu. Al Harrington 27, Jason Richardson 21, Baron Davis de 20 sayıyla takımın skor yükünü sırtlandılar.
Diğer sonuçlar şöyle: New Jersey-Denver: 90-94, Charlotte-Cleveland: 108-100 (uz.), Detroit-Philadelphia: 96-75, New York-Dallas: 77-92, Memphis-New Orleans: 103-114, Chicago-La Clippers: 89-103, Houston-Indiana: 86-76, Phoenix-Minnesota: 108-90, Portland-Washington: 100-98. (Spor Servisi)