Merak edilen soru yanıt buldu

Merak edilen soru yanıt buldu
Merak edilen soru yanıt buldu
Bordo-mavili kulübün başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Yerel mahkemenin verdiği karar kesinleşene kadar süreç takip edilecek" dedi.

TRABZON (AA) - İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un köklü değişim ve yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu düşünen ve kendileri ile aynı görüşü paylaşan Trabzonspor sevdalılarının, genel kurulda teveccüh gösterip kendi yönetimini göreve getirdiğini ifade etti.

Volkan ve Batuhan'a rapor tepkisi


Kendilerinin de onlara mahcup olmamak için gece gündüz çalışarak, değişim ve yeniden yapılanma mücadelesini kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Hacıosmanoğlu, şunları belirtti:
"Bu zaman içinde Trabzonspor'dan menfaatlenme dönemini bitirmiş olmamız bazı çevreleri rahatsız etti. Bu rahatsızlıkları normal karşılıyoruz ancak biz var olduğumuz sürece bu böyle devam edecek. Bunu Trabzonspor sevdalıları çok iyi görüyor ve destekliyor. Bu da bizim çalışma şevkimizi her geçen gün arttırıyor."

Hacıosmanoğlu, Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin, yönetim kurulunun görev süresinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin genel kurul kararını iptal etmesine de değinerek, şunları kaydetti:
"Seçim ve madde değişikliklerinin gerçekleştiği kongrede tartışmaların yaşanmasının sebebi, yetersiz ve tecrübesiz genel kurul divan başkanının tutumudur. Trabzonspor'a faydası olmayacağı kanaatiyle yerel mahkemenin verdiği karar kesinleşene kadar süreç hukukçularımız tarafından takip edilecektir. Sonucunda kulübümüzün menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Başından beri söylediğimiz hizmet anlayışımız Trabzonspor'umuzu hem saha içinde hem de saha dışında camiaya yakışır şekilde temsil etmektir. Şayet bunu başaramadığımızı hissettiğimiz anda, hizmet dışında hiçbir istikbal beklentimiz olmadığından, 'biz başaramadık' deyip, başaracak olanlara görevi bırakacak kadar erdem sahibiyiz."

İki farklı Trabzonspor


OLAYIN GEÇMİŞİ

Davacılar Trabzonspor Kulübü üyeleri Recep Bakırtaş ile Ali Sait Yılmaz, mahkemeye ayrı ayrı sundukları dilekçelerde, Trabzonspor Kulübü'nün 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu'ndaki olağanüstü kongresinde, tüzük değişikliğine ilişkin alınan genel kurul kararlarının, yasaya ve tüzüğe aykırı olduğu iddiasıyla iptalini istemişti.

Trabzonspor'un Olağanüstü Genel Kurulu'nda, yönetim kurulunun görev süresini belirleyen 68. maddeye "Yönetim kurulunun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir" şeklinde geçici madde eklenmiş ve yeni yönetimin görev süresi 6 aydan 2 yıl 6 aya çıkarılmıştı.

Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Bakırtaş ve Yılmaz'ın Olağanüstü Genel Kurul kararlarının iptali istemiyle açtıkları davayı kısmen kabul ederek, Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun görev süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin genel kurul kararını iptal etmişti.

İşte '4 büyükler'in rakipleri