'Mersin İdmanyurdu küme düşürülebilir'

'Mersin İdmanyurdu küme düşürülebilir'
'Mersin İdmanyurdu küme düşürülebilir'
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nun CSKA Sofya'dan renklerine kattığı Spas Delev'in transferinden dolayı küme düşürülebileceği iddia edildi.

RADİKAL - Bulgar basınında çıkan haberlere göre, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu, 2011-2012 sezonunun devre arasında CSKA Sofya’dan renklerine kattığı Bulgar futbolcu Spas Delev’in transferinden ötürü küme düşürülme riskiyle karşı karşıya.

Hürriyet 'ten Cengiz Özbek'in haberine göre; FIFA halen bu transferden dolayı Mersin İdmanyurdu’ndan 660 bin euro alacaklı olan CSKA Sofya lehinde karar verdiği iddia edildi.

Mersin İdmanyurdu’na hali hazırda 50 bin Euro ceza kesen FIFA’nın 660 bin euro’luk meblağın ödenmesi için de kırmızı lacivertli ekibe 26 Aralık’a kadar süre tanıdığı iddia edildi.

Bulgaristan'ın en popüler spor haberi sitelerinden Topsport.bg, Mersin İdmanyurdu’nun bu parayı ödememesi halinde, puan silme ya da küme düşme cezasına çarptırılacağını öne sürdü. Site, CSKA’nın 60 bin euro indirime gitmeye de razı olduğunu bildirdi.