Mersin İdmanyurdu o borcu ödedi

Mersin İdmanyurdu o borcu ödedi
Mersin İdmanyurdu o borcu ödedi
Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu, FIFA'nın küme düşürme cezası verebileceği iddialarına konu olan 664 bin Euro borcunu, eski futbolcusu Spas Delev'in kulübü CSKA Sofya'ya öderken, CAS'a yaptığı itiraz için beklemeye geçti.

MERSİN - Mersin İdmanyurdu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Erdem, Spas Delev'le ilgili tüm borçların kapatıldığını belirterek, puan silme dahil herhangi bir ceza durumunun söz konusu olmadığını belirtti.

Eski kaleci David Bicik'in alacakları nedeniyle FIFA'nın takıma getirdiği transfer yasağının kalkması için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılan itirazın 22 Ocak'ta karara bağlanacağını anımsatan Erdem, Bicik'in de alacağı kalmadığını ve kendisinin de bu yönde mahkemeye bilgi vereceğini söyledi.

Erdem, takımın ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdürdüğünü ifade ederek, "22 Ocak'a kadar Belek'te kamp yapacağız. Bu süre içinde 2 hazırlık maçı oynayacağız. Kamp sonrası ise Başakşehir ve Beşiktaş maçları için İstanbul 'a gideceğiz" dedi.

Geçen yıl kasımda yurtdışında bazı gazetelerde, Spas Delev'in kulübü CSKA Sofya'ya olan borçtan dolayı FIFA'nın Mersin İdmanyurdu'na küme düşürme cezası verebileceği yönünde haberler çıkmış, kulüp başkanı Ali Kahramanlı haberin asılsız olduğunu, borcu ödeyeceklerini bildirmişti. (AA)