Mersin'de 2013 için heyecanlı bekleyiş

Mersin'in de ev sahibi için aday olduğu 2013 Akdeniz Oyunları'nı düzenleyecek kent bugün İtalya'nın Pescara kentindeki Uluslararası Akdeniz Oyunları Komitesi (CIJM) toplantısı sonrasında belli olacak.

PESCARA - Mersin'in de ev sahibi için aday olduğu 2013 Akdeniz Oyunları'nı düzenleyecek kent bugün İtalya'nın Pescara kentindeki Uluslararası Akdeniz Oyunları Komitesi (CIJM) toplantısı sonrasında belli olacak. Saat 12.30'da üyeler son tanıtımlarını yaptıktan sonra 16.00'da oylamaya geçilecek. Kazanan kentin 19.00'daki basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor. Mersin'in yanı sıra Yunanistan'ın Volos ve Hırvatistan'ın Rijeka kentleri de oyunlara aday oldu.
İtalya'daki Türkiye delegasyonunda yer alan Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, "Bu oyunlar kentimiz için adeta bir dönüm noktası olacak. Bu değişimin sanayiden turizme kadar her alanda etkili olacağını tahmin ediyoruz. Bu bağlamda tüm halkımızın bizlere destek vermesi gerekir. Oylama TRT aracılığıyla naklen yayımlanacak. Mersin ile canlı bağlantı kurularak vatandaşların duygu ve düşünceleri ile oyunlara ne kadar istekli olduğumuz görülecek" diye konuştu. (Spor Servisi)