Mert Günok'tan transfer açıklaması

Mert Günok'tan transfer açıklaması
Mert Günok'tan transfer açıklaması
Fenerbahçe ve Milli Takım'ın başarılı file bekçisi Mert Günok, Sarı-Lacivertli kulüpten ayrılacağına dair çıkan haberlere şaşırdığını belirterek asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi.

İSTANBUL - Volkan'ın yokluğunda hiç kimsenin endişe duymadan kaleyi teslim ettiği file bekçisi haline gelen Mert Günok; gerek Daum, gerekse Aykut Kocaman, ve şimdilerde Ersun Yanal'ın güvendiği ve kaleyi emanet ettiği genç ve güvenilir bir kaleci.  Ancak sık sık "Ayrılıyor" şeklinde yapılan haberlere anlam veremediğini belirten Mert Günok, "Benim hedeflerim var. Bu hedeflerimi Fenerbahçe 'de gerçekleştirmek adına var gücümle çalışıyorum. Sadece çalışıyor ve takımıma faydalı olmak için çaba harcıyorum" dedi.

Fenerium Mağazası'nda taraftarların formalarını imzalayan Mert, 11 yaşından beri bulunduğu camiadan hiç bir zaman ayrılmayı düşünmediğini yinelerken, bazı yayın organlarında çıkan ve Mert Günok'un teknik direktör Ersun Yanal ile sözde görüşerek "Artık 25 yaşına geldim, daha fazla yedek kulübesinde beklemek istemiyorum. Volkan ağabeyin de performansı ortada. Başka bir takıma kiralanmam benim adıma en hayırlısı olur" dediği şeklindeki haberin tamamen uydurma olduğunu dile getirdi. Günok, Volkan Demirel'den sonra ikinci kaleci olmaktan dolayı bir sıkıntı duymadığını ve daha uzun süre Fenerbahçe'de kalmak istediğini söyledi. Hedefinin tabii ki zamanı gelince 1. Kaleci olmak olduğunu belirten Mert "Gitmek için değil bunun için çabalıyorum" açıklamasını yaptı.

Aziz Yıldırım: Ne tatili, çalışsınlar!"KULÜBE VEFA BORCUM VAR, UZUN YILLAR DAHA BURADAYIM"


Volkan'ın yokluğunda hiç kimsenin endişe duymadan kaleyi teslim ettiği file bekçisi haline gelen Mert Günok; Avrupa 'nın önde kulüplerinden gelen teklifleri geri çevirmiş ve Fenerbahçe'de olmaktan gurur duyduğunu söylemişti. Mert; "11 yaşından beri, yaklaşık 14 senedir Fenerbahçe'deyim. Buranın değerini buranın ne kadar önemli bir kulüp olduğunu biliyorum. Burada daha nice şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Kulübe olan bir vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Sonuçta beni yetiştiren Fenerbahçe Kulübü'dür. Burada oynayarak şampiyonluklar yaşamaya devam etmek istiyorum. Şu anda herhangi bir düşüncem yok. Teklifler; Avrupa'nın büyük kulüplerinden olsa da ayrılma niyetinde değilim" ifadelerini kullandı.

16 milyon Euro'luk adam 500 bin Euro'luk takımdaBATUR ALTIPARMAK TWEET ATTI


Mert Günok'un menajeri Batur Altıparmak da ayrılık hazırlığı haberinin uydurma olduğunu belirtmiş, "Bu tip maksatlı çıkarılan haberlere itibar edilmemesi rica olunur" şeklinde tweet atmıştı. Sosyal medyada geniş yer bulan bu olay sonrası Fenerbahçeli taraftarlar Mert'e destek veren tweetler attı. (dha)

Hamdi Akın, Aziz Yıldırım'a dava açtı