Mertesacker'den Özil'e destek

Mertesacker'den Özil'e destek
Mertesacker'den Özil'e destek
Arsenal forması giyen Mertesacker, takım arkadaşı Mesut Özil'in, başka bir ligden gelmesine rağmen uyum sağladığını ancak daha iyisini yapacak potansiyeli olduğunu söyledi.

ANKARA - Per Mertesacker, Arsenal Kulübü'nün internet sitesine yaptığı açıklamada, sezon başında 50 milyon euro karşılığında Real Madrid'den Arsenal'a transfer olan ancak inişli çıkışlı performansı yüzünden eleştirilen Mesut Özil'e sahip çıktı.

La Liga'dan gelen bir futbolcu için İngiltere 'de oynamanın çok farklı bir deneyim olduğunu belirten Mertesacker, "İngiltere ligine uyum sağlasa da bundan daha iyisini yapacak potansiyeli var. Gelecek sezonun çok daha iyi geçeceğini düşünüyorum çünkü o harika bir oyuncu. Mesut çok yetenekli olduğunu gösterdi ama daha istikrarlı bir performans sergilemesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Mertesacker, Arsenal'in Şampiyonlar Ligi 2. Turu'nda Bayern Münih ile oynadığı maçta dizinden sakatlanmasından yaklaşık 1,5 ay sonra ligdeki Hull City karşılaşmasıyla sahalara dönen Özil'in, kalan maçlar ve 2014 Dünya Kupası'na odaklanması gerektiğini dile getirdi ve şunları kaydetti:
"Bazen eleştirilmek ve olumsuz noktalarınızın gösterilmesi iyidir. Yeterince akıllıysanız, ne yapmanız gerektiğini çabuk fark ederseniz. O da akıllı bir futbolcu ve bence sorun neyse çözecek." (AA)