Meşaleler yakıldı, merdiven boşluğu bırakılmadı, ceza kapıda

Beşiktaş maçı öncesinde, teknik direktör Feldkamp tarafından, kadro dışı bırakılan Hakan Şükür ve Lincoln, FC Sion karşısında ilk 11'de yer aldı.

  • Beşiktaş maçı öncesinde, teknik direktör Feldkamp tarafından, kadro dışı bırakılan Hakan Şükür ve Lincoln, FC Sion karşısında ilk 11'de yer aldı. Maç öncesi futbolcuları teker teker tribüne çağırıp yumruk şov yaptıran Galatasaraylı taraftarlar, Lincoln ve Hakan Şükür'e de sevgi gösterilerinde bulunarak destek verdi.
  • Feldkamp, Beşiktaş maçında oynattığı Nonda'yı yedek soyundururken, aynı maçta ilk 11'de yer alan, ancak FC Sion karşılaşmasında statü gereği oynayamayacak olan Hakan Balta'nın yerine de Lincoln forma giydi. Sarı-Kırmızılı ekipte, sakatlıkları bulunan Ayhan, Sabri ve Okan da kadroda yer almadı. Hasan Şaş ise yedekler arasındaydı.
  • Sarı-Kırmızılı taraftarlar, UEFA tarafından koyulan yasağa rağmen, maç öncesi yeni açık tribünde meşale yaktı. Kapalı tribünde bulunan taraftarlar ise, bu konuda statta yapılan anonsu dikkate almayarak merdiven boşluklarında oturdu ve UEFA'nın kuralını ihlal etti. UEFA'nın, bu kurallara uyulmaması nedeniyle Galatasaray Kulübü'ne para cezası verebileceği öğrenildi.
  • Karşılaşmayı izlemek için Ali Sami Yen Stadı'na gelen İsviçreli televizyoncular, statta kendilerine ayrılan yerleri beğenmeyerek şikâyette bulundu. Üst tribünden yer isteyen bazı televizyon kanalları, orada sadece bir televizyon kanalı için anlatım yeri bulunduğunu öğrenince tepki gösterdiler, ancak Galatasaray Kulübü'nün bunu UEFA'ya bildirdiği ve onay aldığı kaydedildi.
  • Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Futbol Federasyonu'nun eski yöneticilerinden Ayhan Bermek ve Fenerbahçeli eski yöneticilerden, gazeteci Uğur Dündar; geçen çarşamba pankreas ameliyatı olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı tedavi gördüğü hastanede dün ziyaret etti.
  • Galatasaraylı işadamı Ünal Aysal, Radyospor'a verdiği röportajda, ihtiyaç duyulduğunda Sarı-Kırmızılı kulübe destek sağlamak istediğini söyledi. Aysal, 'İkinci Galatasaray' olarak adlandırdığı, geri planda hazır kuvvet bekleyen ekibin, ön plandaki yöneticinin gerisinde, gerektiğinde devreye girebilme kabiliyetini hazır tutması gerektiğini söyledi.