Meşaleler yakıldı tel örgüler yıkıldı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş'ın hocası Lucescu'nun yedek kulübesini değiştirme teklifini kabul etmedi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş'ın hocası Lucescu'nun yedek kulübesini değiştirme teklifini kabul etmedi.
İki takım amigoları, maç öncesinde stat dışında birlikte çay içerek, dostluk mesajı verdi. Ancak bu dostluk maç başlayınca bitiverdi.
Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte eski açık tribünde yer alan Galatasaraylı taraftarlar, yaktıkları meşaleleri sahaya fırlattı. Mücadele, saha içi güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla yaklaşık beş dakika geç başladı.
Hakem İsmet Arzuman, ilk yarının sonunda 'kayıp zaman' olarak beş dakika uzatma oynattı. Bunda, sakatlanan kaleci Cordoba'nın tedavisinin uzaması da rol oynadı.
İsmet Arzuman, 55. dakikada Siyah-Beyazlı tribünlerde yakılan meşaleler nedeniyle 3 numaralı anons yaptırdı. Hemen iki dakika sonrasında ise sahayı kaplayan ve görüş mesafesini neredeyse sıfıra indiren dumanın dağılması için oyunu bir süre durdurdu. Meşale sorunu bu kadarla bitmedi. Ardından Siyah-Beyazlı taraftarlar, yaktıkları meşaleleri Galatasaraylı taraftarlara attı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar da buna karşılık olarak saha ile tribünleri ayıran tel örgüleri söktüler.(Spor Servisi)