'Messi dönemi'nin sonu! Yeni kral Ronaldo

'Messi dönemi'nin sonu! Yeni kral Ronaldo
'Messi dönemi'nin sonu! Yeni kral Ronaldo
FIFA Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü'nü kazanan Cristiano Ronaldo'nun, 'Messi dönemi'ni sonlandırdığı iddia edildi.

MADRİD - Oy kullanma süresinin uzatılması tartışmalara neden olan FIFA Altın Top Ödülü'nü kazanan Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo, dünya spor basınında yeni bir tartışma başlattı.

Altın Top ödülü Ronaldo'nun


Altın Top ödülünü, bundan önceki 4 yılda üst üste kaznan Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi'yi geçmeyi başaran Portekizli oyuncu, bir çok basın organına göre "Messi'nin, futbolun zirvesindeki tartışmasız egemenliğini" sona erdirdi.

Portekizli futbolcunun Altın Top'u kazanmasından sonra İspanyol spor gazetelerinden Marca, "Cristiano, dünyanın yeni kralı, AS ise "En iyisi kazandı" başlıklarıyla çıktı. Ronaldo'nun ülkesinde yayımlanan gazetelerden Record, "Cristiano, dünyanın en iyi futbolcusu", Abola, "Cristiano Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcusu seçildi" ifadelerini kullandı.

Ronaldo'nun, FIFA Altın Top Ödülü'nü kazanması, dünyadaki diğer önemli spor gazetlerinde şöyle yankılandı:
L'Equipe: "Ronaldo zirveye geri döndü", France Football: "5 yıl sonra Cristiano" (Fransa)
La Gazzetta dello Sport: "Ronaldo: zafer ve gözyaşı. Dört yıl süren tartışmasız egemenlikten sonra Messi dönemi sona erdi", Corriere dello Sport "Resmi: Ronaldo Altın Top'u kazanıyor" (İtalya)
Bild: "Ronaldo, dünyanın yeni en iyi futbolcusu" (Almanya)
Globo Esporte: "Cristiano Ronaldo büyük favori olduğunu kanıtladı. Altın gözyaşları" (Brezilya)
The Times: "Cristiano, Altın Top'u Messi'den kaptı" (İngiltere)

Ronaldo gözyaşlarıyla ödülünü aldı


'MESSI'CILER

Barcelona Kulübü yanlısı yayın yapan Katalan spor gazetelerinden Sport, "Bu kez en iyisi kazanmadı" şeklinde polemik yaratacak bir manşet atarken, El Mundo Deportivo da "Cristiano kazandı ama Messi uyardı: Yaptıklarımı değil yapacaklarımı düşünüyorum" ifadesini ön sayfasına taşıdı.

Arjantin'in Ole gazetesi, "İki eksiği var. Heyecanlı olduğu bir törende Altın Top'u kazanan Ronaldo, 4 kez bu ödülü alan Messi'nin halen gerisinde" başlığını tercih etti. Katalan spor gazetelerindeki köşe yazılarında da FIFA ve FIFA Başkanı Joseph Blatter eleştirildi.

İşte Messi'nin ödül yorumu


BARÇA'DAN RONALDO'YA TEBRİK

Ödül töreni sonrası Barcelona cephesinden Ronaldo'nun tebrik edilmesi dikkati çekti.

Barcelonalı futbolculardan Messi, "Dışarda kaldığım çok dönem oldu ama Cristiano büyük bir yıl yaşadı ve buna layıktı", Alves " Bugün Cristiano'nun günü. Benim yorumun farklı olsa da onu tebrik etmek gerekir", Neymar, "Messi'nin kazanmasını istiyordum ama ödül iyi ellerde" diye konuştu.

Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell ise sosyal medyada, "Altın Top'dan dolayı tebrikler Cristiano Ronaldo. Ve bize unutulmaz bir 2013 yaşattığın için teşekkürler Leo" bir mesaj paylaştı.
Ronaldo'ya, ülkesi Portekiz ve kulübü Real Madrid'den övgüler yağdı.

Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva, "Olağanüstü düzeydeki performans, çaba ve kariyeri bu ödül ile tanındı" mesajını yollarken, Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, "Hakkın yerini fazlasıyla bulduğu bir Altın Top. Büyük Cristiano. Tebrikler" ve Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, "Cristiano Ronaldo adil bir kazanan, dünyanın en iyi futbolcusu" dedi.

Real Madridli futbocular da Cristiano Ronaldo'yu tebrik eden mesajlar yayımlarken, Sivasspor Teknik Direktörü ve eski Real Madridli futbolcu Roberto Carlos da "Layık olduğun bu ödül için tebrikler Cristiano" diye bir mesaj attı. (AA)

Platini'nin hayal kırıklığı