Messi için 600 milyon Euro!

Messi için 600 milyon Euro!
Messi için 600 milyon Euro!
Barcelona'dan ayrılması gündeme gelen Lionel Messi'yi transfer edecek kulüp, 5 yıl için 600 milyon Euro'yu gözden çıkarmak zorunda. Zira Arjantinli yıdız için ödenecek vergi bile 150 milyon Euro tutuyor.

Son günlerde adı İngiliz devi Chelsea ile anılan ancak Manchester City ve Paris Saint Germain’in de gündeminde bulunan Lionel Messi’nin maliyeti dudak uçuklatıyor.

Barcelona'da kriz! Seçim kararı


Hürriyet Gazetesi'nden Koray Durkal'ın haberine göre; sözleşmesinde 250 milyon Euro ’luk serbest kalma maddesi bulunan Arjantinli yıldız için ödenecek tutar bununla da bitmiyor. Katalan ekibinden yıllık 20 milyon Euro kazanan Messi, olası bir transferi halinde bu rakamın 2 katını istiyor.

Ortalama 5 yıllık bir sözleşmeye imza atması beklenen Messi için bu sürede harcanacak tutar 200 milyon Euro gibi dev bir ücret anlamına geliyor. Arjantinli yıldız için ödenecek vergi tutarı ise yaklaşık 150 milyon Euro. Tüm bu rakamlar bir araya geldiğinde, Messi’yi kadrosuna katmak isteyen kulübün kasasında 600 milyon Euro bulunması gerekiyor.

Bu tutarı şu anda ödeyebilecek takımlar arasında Manchester City ve Paris Saint-Germain gösterilirken, Chelsea’nin ise böyle bir yükün altına giremeyeceği konuşuluyor.

İŞTE MESSI'NİN MALİYETİ

Bonservisi 250 milyon Euro
5 yıllık ücreti 200 milyon Euro
Vergi 150 milyon Euro
TOPLAM: 600 milyon Euro

Barcelona'da Frank Rijkaard sürprizi