Messi: Teşvik primi verelim

Lionel Messi... Maradona'nın izinden yürüyen çocuk. Barcelona'nın Arjantinli yıldızı. Önce Maradona gibi bütün rakip savunmayı geçerek attığı golle gündeme geldi...

BARCELONA - Lionel Messi... Maradona'nın izinden yürüyen çocuk. Barcelona'nın Arjantinli yıldızı. Önce Maradona gibi bütün rakip savunmayı geçerek attığı golle gündeme geldi, sonra bu hafta sonunda takımının şampiyonluk kovaladığı maçta Espanyol ağlarına elle bıraktığı golle... Messi haklı olarak eleştiriliyordu. Golü elle attığını söylemeyip haksız bir puan alınmasına sebep olduğu için.
Dün ise bir başka açıklaması düştü ajanslara. Açık açık hafta sonunda şampiyonluk yolunda son haftaya omuz omuza girdikleri Real Madrid'in rakibi Mallorca'ya teşvik primi vermeleri gerektiğini söylüyordu Messi. Bunun gayet doğal olduğunu ima ediyordu. Kariyerinin çok başında bir yıldız olarak futbolun saha dışında da oynanan bir oyun olduğunun çok erken farkına varmıştı. Kim bilir belki de sahiden 'iyi' bir şey söylediğini düşünüyordu. Barcelona'nın Mallorca'ya teşvik primi vermesi gerektiğini şu cüretkâr açıklamayla dile getiriyordu Messi: "Eğer burada amaç kazanmaksa Barcelona'nın Mallorca'ya hafta sonunda galip gelmesi için para ödemesinde yanlış bir şey göremiyorum. Onların Bernabeu'dan üç puanla ayrılmasını sağlayacak her şey yapılabilir."
'Elle attığım gol sıradan bir gol'
Genç Arjantinli ayrıca Espanyol ağlarına elle gönderdiği golün de arkasında durdu: "Benim için herhangi bir gol gibiydi ve sadece bize bir puan kazandırmaya yaradı. Kıyaslama yapmanın bir anlamı yok. Diego (Maradona) eşsiz birisi. Onun gibi goller atmaya çalışmıyorum. Bunlar oyunun içinde basitçe yaşanan şeyler." (Spor Servisi)