Messi 'yok artık' dedirtti!

Messi 'yok artık' dedirtti!
Messi 'yok artık' dedirtti!
Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi, ortalama 7.9 kilometre ile Şampiyonlar Ligi'nin en az koşan futbolcularından biri olmasına rağmen, skora olan katkısıyla dikkati çekti. Arjantinli futbolcunun en büyük rakibi olan Cristiano Ronaldo ise Devler Ligi'nde 30 kilometre daha fazla koştu.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi ’nde en az koşan isimlerden biri olan Lionel Messi , maç başına 7.9 kilometre yaptı. Arjantinli futbolcu,  Cristiano Ronaldo ’dan geride kalmasına rağmen attığı goller ve futbol zekasıyla bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı.

RONALDO 30 KM DAHA FAZLA KOŞTU

Hürriyet'te yer alan habere göre; gücünü ve hızını doğru yerde ve doğru zamanda kullanan Messi, bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde toplam 31,6 km yaparken, Ronaldo ise 61 km ile çok daha fazla efor sarf etti. Ancak bu durum akıllara Einstein’ın, “Dehanın 10'da 1'i yetenek, 10'da 9'u da çalışmaktır” sözünü getirdi.

Penaltıya sinirlendi televizyonu parçaladı

Barcelona 'nın en az koşan futbolcusu olan Messi, bu sezon oynadığı 32 resmi maçta 29 gol attı, 14 asist yaptı. Messi'nin en büyük rakibi olan ve Şampiyonlar Ligi'nde ondan çok daha fazla koşan Ronaldo ise 32 maçta 34 gol, 11 asistle oynadı.

Emirates Stadı’nda Arsenal'i 2-0 yendikleri maçta tam 70 dakika gücünü saklayan Messi, önce takımının kontrataktan bulduğu golde ardından yaptırdığı penaltıda ateşi yakarak bir futbol dehası olduğunu gösterdi.

Takımın en az koşan ismi olmasına rağmen maçın adamı olan Messi, “koşmadan da yıldız olunabilir mi?” tartışmasının da fitilini yakmış oldu. 32 yaşındaki Iniesta 11,5 km koşarken, Neymar-Suarez ikilisi 10 km’nin altına inmezken, Messi’nin sürekli tasarruf modunda olması ise uzmanlar tarafından “ileri görüşlü” olmasına bağlanıyor.

FUTBOL BEYİNLE OYNANIR

Barcelona’nın efsane isimlerinden Johan Cruyff, Messi’nin az koştuğu yönündeki iddiaların önemsiz olduğunu savundu. Cruyff, “Futbol beyinle oynanan bir oyundur. Yeteri kadar koşmanız, doğru zamanda doğru yerde olmanız yeterlidir. Ne erken ne de geç. Hiç kimse Messi’ye sahip olmadığı gibi hiçbir takım da Barcelona kadar hızlı oynayamaz” diye konuştu.

Messi'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki maç başına koşu ortalaması şöyle:
2013-2014: 8.41 km
2014-2015: 8.40 km
2015-2016: 7.90 km

Görünmez adam Mesut!