Messi'den 5 milyon euro

Messi'den 5 milyon euro
Messi'den 5 milyon euro
İmaj haklarından elde ettiği gelirlerde vergi kaçırmakla suçlanan Messi ve yasal işlerinden sorumlu babası, vergi dairesine 5 milyon euro ödedi.

MADRİD (AA) - Lionel Messi'nin vergi kaçırdığı iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturmaya bakan Barcelona'nın Gava ilçesindeki Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesi tarafından basına verilen bilgilerde, yıldız futbolcu ve babası Jorge Messi'nin 14 Ağustos'ta vergi dairesine 5 milyon 16 bin 542 euro 27 sent ödeme yaptığı belirtildi.

17 Eylül 'de mahkemede ifade verecek Messi'nin, Maliye'ye yaptığı ödemeden dolayı, İspanyol yasalarına göre sivil sorumluluğunu garanti etmek için kefalet olarak istenecek olası bir teminattan da kurtulduğu bildirildi. 2007-2009 yılları arasında imaj haklarından elde ettiği gelirlerde 4,1 milyon euroluk vergi kaçırmakla itham edilen Messi ve babasının, ödemeyi faiziyle yaptığı kaydedildi.

Mahkeme yargıcı, Messi ve babasının yaptıkları ödeme ile İspanya'da kendilerine ait para , mal ve mülklerini dava süresince başkasına devretme veya yurt dışına çıkarma gibi bir olasılığın kalktığını ifade etti.