Messi'den güzel hareketler

Messi'den güzel hareketler
Messi'den güzel hareketler
Geçirdiği ciddi sakatlık sonrası yeniden sahalara dönen Messi, eski formuna kavuşmak için çalışırken hayır işlerini de ihmal etmiyor.

BUENOS AİRES - Lionel Messi, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanserleri günü dolayısıyla kendisini görmek isteyen 3 ayrı ülkeden biri çocuk 3 kanser hastasıyla buluştu.

Messi rekora doymuyor


Türk Havayolları Arjantin şubesinin, Messi Vakfı ve Dafne Flexer Vakfı işbirliğinde düzenlediği organizasyonda 3 genç , hayatları boyunca unutamayacakları özel bir gün yaşadılar. Ankara , Buenos Aires ve Barcelona'dan Ergüven (18), Federico (27) ve Oscar (6), Arjantinli yıldızı bizzat görme şansına eriştiler. Barcelona'da gerçekleşen buluşmada, Messi gençlere imzalı Arjantin forması ve THY'nin maket uçaklarını hediye etti.

MESSI'YE TÜRK LOKUMU

Buluşmaya eli boş gelmeyen gençler, yıldız futbolcuya çeşitli hediyeler sundular. 4 yıl önce kanseri yenen 18 yaşındaki Ankaralı Ergüven, Messi'ye bir kutu Türk lokumu hediye etti. Hayatı boyunca unutmayacağı bir gün yaşadığını belirten Ergüven, Arjantinli oyuncuyu tanıdıktan sonra evine çok daha mutlu ve heyecanlı döneceğini söyledi.

6 yaşındayken yakalandığı kanseri yenen Arjantinli Federico, hemşerisi Messi'ye kendi yaptığı defteri hediye etti. Kanser hastası küçük Oscar'ın hediyesi ise kendisi ve Messi'yi Barcelona formasıyla gösteren bir resimdi.

"Messi'nin ateşi sönmek üzere"


ARJANTİNLİ DOKTORLARIN UÇUŞ SPONSORU THY

Messi ile tanışmaya gelen üç gence THY Arjantin Müdürü Mustafa Doğan da eşlik etti. Bu buluşmanın 'Birleştirme, sürpriz ve heyacanlandırma' olarak üç ayağa dayandığını vurgulayan Doğan, THY'nin, Garrahan Hastanesi bünyesindeki Arjantinli doktorların çocukluk çağı kanserleri araştırmalarında eğitim almak için gidecekleri Barcelona yolculuklarının ulaşım sponsoru olacağını açıkladı. CANAN KAYA (DHA)

Barcelona istediğini aldı