Messi'nin babasının 18 ay hapsi istendi

Messi'nin babasının 18 ay hapsi istendi
Messi'nin babasının 18 ay hapsi istendi
Barcelona'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi hakkındaki vergi kaçırma suçlaması kaldırıldı. Aynı soruşturmada sanık olan futbolcunun babasının ise 18 ay hapis talebiyle yargılanması istendi.

MADRİD - 2007-2009 yılları arasında elde ettiği reklam gelirlerinin vergisini beyan etmeyerek 4,1 milyon Euro  vergi kaçırmakla suçlanan Lionel Messi ve babası Jorge Horacio Messi hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Savcılık, Barcelona'nın Gava ilçesindeki 4 nolu mahkemeye yazılı olarak sunduğu iddianamede, futbolcu hakkındaki suçlamaların düşmesini isterken, Jorge Horacio Messi'nin 18 ay hapis cezası ile yargılanmasını talep etti.

Söz konusu soruşturma başlar başlamaz Messi ve babası, kaçırıldığı iddia edilen 4,1 milyon Euro'luk vergiyi faiziyle maliyeye ödemişti. Buna rağmen devam eden soruşturma sonunda savcılık, futbolcu Messi'nin suçsuz olduğuna kanaat getirdi. Savcılık, vergi kaçırma olayından Barcelonalı futbolcunun menajerliğini, şirketlerinin idari yönetimini ve muhasebe hesaplarını yapan Jorge Horacio Messi'yi sorumlu tuttu. (AA)


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Barcelona

  ,

  messi

  ,

  Reklam

  ,

  Soruşturma

  ,

  Vergi

  ,

  İddia

  ,

  hapis