Messi'nin City merakı

Messi'nin City merakı
Messi'nin City merakı
Manchester City'nin Arjantinli oyuncusu Zabaleta, vatandaşı Barça'nın yıldızı Messi'nin birçok kez City'deki ortamı kendisine sorduğunu söyledi.

ANKARA (AA) - Ada basınına konuşan Pablo Zabaleta, 2005 ve 2008 yıllları arasında formasını giydiği Espanyol takımındayken Barcelonalı Lionel Messi ile arkadaşlık ilişkilerinin arttığını belirterek, " Barcelona kentindeyken onunla çok iyi bir dostluk kurmuştuk. Zaten birbirimizi uzun yıllardık tanıyorduk" dedi.

Manchester City 'e 2008'de transfer olmasının iki gün ardından Şeyh Mansur bin Zayed El Nahyan'ın kulübü satın aldığını ve Messi ile iletişime devam ettiğini vurgulayan Zabaleta, "Lionel, City'e çok iyi bir dönemde geçtiğimi söylüyordu. City hakkında bana çok şey sordu" şeklinde konuştu.

Zabaleta, Manchester City'i tanıma aşamasında olduğu dönemlerde Arjantinli futbolcuyu takım hakkında fazla bilgilendirememesine rağmen konuşmaya devam ettiklerini belirterek, "City'deki ortamı hala sık sık konuşuyoruz. Ayrıca ben hala City'deyim" ifadesini kullandı.