Messi'nin maliyeti 500 milyon euro

Messi'nin maliyeti 500 milyon euro
Messi'nin maliyeti 500 milyon euro
Barcelona Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen Sport Gazetesi, Messi'yi transfer etmek isteyen kulüplerin '500 milyon euroyu gözden çıkarması' gerektiğini iddia etti.

MADRİD - Bazı internet sitelerinde çıkan Manchester City'nin Lionel Messi için "200 milyon euro vermeye hazır olduğu" yönündeki haberlere atfen Sport Gazetesi'nde yer alan haberde, Katalan ekibinin yıldız oyuncu konusunda hiçbir transfer görüşmesini kabul etmeyeceği değerlendirmesinde bulundu.  

Messi için 200 milyon euro


Arjantinli futbolcuyu almak isteyenlerin "500 milyon euroluk bir operasyon yapması gerektiği" vurgulanan haberde, "Messi'nin sözleşmesini tek taraflı feshetmesinin bedeli 250 milyon euro. 5 yıllık bir sözleşme yapması halinde bir o kadar daha ödenmesi gerekecektir. Çünkü Messi'ye yıllık net 25 milyon euro ödeniyor" denildi.

Haberde, tek taraflı sözleşmesini feshetmesi halinde 250 milyon euro ödemesi gereken Messi'nin Haziran 2018'e kadar İsoanyol kulübü ile anlaşmasının bulunduğu hatırlatıldı.

Sport Gazetesi'nde haberde ayrıca Barcelona Başkanı Josep Maria Bartemou'nun, "Messi satılık değil. Burada doğan bir futbolcu ve Barça'da kalmaya devam etmeli. Dünyada referans ve ekol olan bir futbolcu. İnşallah spor kariyerinin sonuna kadar Barcelona'da kalır" şeklindeki sözlerine de vurgu yapıldı.

Messi sahaya kustu


"UZMANLARA BİLE GİTTİ AMA ÇÖZÜM BULAMADILAR"

Futbol dünyasının en iyi futbolcularından biri kabul edilen Messi'nin, son olarak hafta içi Romanya ve Arjantin Milli Takımları arasında oynanan maçta kusma sorununu yaşaması, basında merak konusu oldu.

'Tata' lakaplı Barcelona Teknik Direktörü Gerardo Martino, düzenlediği basın toplantısında Messi'nin sağlık durumuyla ilgili, "Sık sık yaşadığı bir şey. Uzmanlara bile gitti, ama çözüm bulamadılar. Yine de önemsenecek bir konu değil çünkü futbol oynamasını engellemiyor" dedi.

Messi'nin sağlık sorununun doğal bir durum olmadığının farkında olduğunu belirten Tata, buna rağmen futbolcusunun sorunsuz bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, Arjantinli futbolcuya her türlü alerji ve mide testi yapılmasına rağmen kusma sebebinin halen öğrenilememesi, 'ilginç' olarak nitelendi.

Messi'nin kusma zamanlarının mevsimsel ya da psikolojik olmadığı vurgulanırken, Barcelona doktorlarının ise sadece "Guardiola da önemli maçlar öncesinde soyunma odasında kusardı. Messi ise sahada kusuyor" değerlendirmesinde bulunabildiği ifade edildi.

Arjantin ile Romanya arasındaki karşılaşmanın ardından basın mensuplarına yaşadığı sağlık sorunu hakkında konuşan Messi, "Sürekli başıma gelen bir şey. Milli Takım'ın yanı sıra kulüp maçlarında da benzer şeyler oldu. Önemli değil" şeklinde konuşmuştu. (AA)

Madrid çıldırdı: 50 milyon Euro!