'Messi'nin ne küpesi var ne de dövmesi...'

'Messi'nin ne küpesi var ne de dövmesi...'
'Messi'nin ne küpesi var ne de dövmesi...'

Seymen Gençtürk, panele katılımından dolayı Reha Kapsal a (sağda) bir plaket takdim etti.

Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener’in Fenerbahçeli Raul Meireles’in ‘tipi’yle ilgili söyledikleri henüz unutulmamışken, futbolcuların görünüşleriyle ilgili teknik direktör Reha Kapsal’dan da bir yorum geldi. Küçükçekmece Kulüpler Birliği ve Küçükçekmece Antrenörler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği panele katılan tecrübeli teknik adam, “ Avrupa ’da oynanan futbola bakılır, kimse futbolcunun sakalına, küpesine bakarak gündem yapmaz. Bizim ülkemizde maalesef futbolla değil insanların bu tür tarzlarıyla uğraşır olduk ama şunu da söyleyeyim futbol erkek oyunudur, erkek gibi de oynanır” dedi.
Kişisel olarak futbolcuda küpe veya dövmeyi tasvip etmediğini belirten Kapsal, “Dünyanın en büyük futbolcusu Lionel Messi’de bakın ne küpe, ne dövme ne de başka bir şey bulabilirsiniz. Saha içinde de dışında da şımarıklığı yok. Tek işi var futbol. Sporcularımız bunu irdelemeli ve örnek almalı. Ayrıca Barcelona’nın altyapısında uzun saç, küpe, dövme, buna benzer şeyler de kesinlikle yasaktır” ifadelerini kullandı.

‘Sıra sporcu üretiminde’
Küçükçekmece Kulüpler Birliği Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediyesi’nin de katkılarıyla tesisleşmeye büyük yatırım yapıldığını belirterek “Artık sıra sporcu üretiminde” dedi.