Mesut Bakkal destek istedi

Mesut Bakkal destek istedi
Mesut Bakkal destek istedi
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Gönül galip gelmek isterdi ama olmadı. Daha fazla desteğe ihtiyacımız var" dedi.

KONYA - Mesut Bakkal, 1-0 mağlup oldukları maçın ardından düzenlenen basın toplantısına, ilk yarıda yaşanan iki sakatlığın ardından erken değişiklikler yaptıklarını, bu yüzden ikinci yarıda oyunu forse edecek oyuncuları oyuna alamadıklarını belirtti.

İkinci devre Recep oyuna girdikten sora, rakibe baskı kurduklarını ve pozisyon da bulduklarını ifade eden Bakkal, şunları kaydetti:
"Lafı fazla uzatmayacağım. Daha istekli olmalıydık. Geldiğimiz noktada 2 kaybımız var. Elazığspor ve Antep maçları. Kalan 9 maç var. Bu maçları kazanacak kaliteli oyunculara sahibiz. Son 3 haftadır biraz düşük oynuyoruz. Bunu kabul ediyoruz. Bu saatten sonra kalan maçlara konsantre olup, yine galip gelebilecek güce sahibiz. Ben bu cenderede hep çalışan birisiyim. Takıma destek olmak lazım. Taraftarımızı üzdük ama futbol böyle bir oyun. Bu işi yapabileceğimize yürekten inanıyorum. Gönül galip gelmek isterdi ama olmadı. Daha fazla desteğe ihtiyacımız var."

HAKEME TEPKİ

Torku Konyasporlu futbolcu Tolga Ünlü , maçın ilk yarısında iyi mücadele edemediklerini vurguladı.

İkinci yarıda biraz baskı kurduklarını ve pozisyonlara girdiklerini aktaran Ünlü, "Yediğimiz golde bariz elle oynama vardı. Bu hatadan sonra gardımız düştü. İkinci yarı iyi mücadele ettik ama kazanmamız gereken bir maçı kaybettik" diye konuştu.

Yeşil-beyazlı futbolcu Selim Ay da "2008'den bu yana Konya'dayım. Bu takıma karşı hakem hataları bitmiyor, düzelmiyor. Art niyetli hatalar var ama biz pes etmeyeceğiz. Pes etmek çok kolay. Bu takım çok zor sınavlardan geçerek bu noktaya geldi. Bu takımı kimseye yedirmeyiz. Birlik beraberlik içinde olalım" ifadelerini kullandı.

GAZİANTEPSPOR CEPHESİ

Gaziantepspor Yardımcı Antrenörü Tahsin Tam, zor bir mücadeleyi geride bıraktıklarını, geride kalan 4 haftada sakatlıklar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

Bugün sahaya çıkan herkesin en iyi şekilde mücadele ettiğine dikkati çeken Tam, "İlk devre iyi futbol ortaya koyduk. İkinci yarı Konyaspor, kaybedeceği bir şey olmadığı için risk aldı, baskı kurdu ama gol yemeden maçı bitirdik. Çok mutluyuz. Lig çok enteresan bir hal aldı. Kazandığımız bu maç, lige bakış açımızı değiştirdi. 'Yukarılarda olabiliriz' diye düşünmeye başladık. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Biz istediğimizi elde ettik. Torku Konyaspor'a başarılar diliyorum" dedi.

Kırmızı-siyahlı futbolcu Muhammed İldiz ise Torku Konyaspor maçına, önemini bilerek çıktıklarını belirterek, 6 puan değerinde bir galibiyet aldıkları için çok mutlu olduklarını anlattı.

Gaziantepsporlu futbolcu Orhan Gülle de ligdeki konumları açısından önemli bir maçı geride bıraktıklarını, ligdeki kırılma noktasında anlamlı bir galibiyet aldıklarını kaydetti. (AA)