Mesut Hoşcan'dan UEFA açıklaması

Mesut Hoşcan'dan UEFA açıklaması
Mesut Hoşcan'dan UEFA açıklaması
Eskişehir Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA'dan kulübe gelebilecek yaptırımlar ve olası para cezasıyla ilgili konuştu.

"LİGİ İYİ BİTİREMEDİK"

"Bu sene yaşananlara baktığımız zaman çok değişken bir Süper Lig yaşadık. Zirveye oynayan takımlar ve kümede kalmaya oynayan takımlar arasındaki puan farkının çok az olması sıkıntılı bir dönem geçirdi. Eskişehirspor yönetimi olarak bu dönem başladığımız ve yönetime geldiğimiz andan itibaren Ertuğrul Hoca ile bir yeni yapılanmamız var. Bu yeni yapılanma ile ligi çok iyi yerde bitiremedik. Bu bir gerçek. Ama kupaya odaklanmıştık. Kupada finale kadar çıktık, ama güzel bir mücadele olmasına rağmen kupayı alamadık."

"2 YIL AVRUPA 'DAN MEN VE AĞIR PARA CEZASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

"Bu sene ilk sefer uygulanan UEFA’nın mali kriterler açısından sıfır risk olarak belirlediği katılım belgesini almanın mutluluğunu, sevincini yaşarken 2 gün sonra UEFA’dan gelen 3 Temmuz süreci ile ilgili yeniden bir ceza konusu camiamızı ciddi bir sıkıntıya soktu. Rahatsızız. Aldığımız ve yaptığımız incelemelerde 2 yıl kupadan men ve ağır para cezası ile karşı karşıyayız. Artık bu işlerin bitmesi lazım. Türk sporunda çok büyük bir sıkıntı içindeyiz. 3 Temmuz sürecinin bir an evvel bitmesi ve bütün kulüp başkanları ve yönetimlerinin duyarlı olması lazım. Federasyonun çok duyarlı olması lazım. Artık dünyanın en güzel sporundan hepimiz soğumak üzereyiz. Bunu ciddi risk olarak görüyorum. Artık bu bitmeli.

"UEFA’YA İYİ BİR SAVUNMA VERECEĞİZ"

"UEFA’ya savunmamızı vermek için çalışmalarımıza başladık. Bu konuyla ilgili uluslararası spor hukukuna çok yetkin bir hukuk bürosuyla anlaşma yaptık. Kendi hukukçularımız da çalışıyor. Şu anda bununla ilgili bütün savunmalarımızı hazırlamış durumdayız. Ayın 1-2'sinde gidip, bu işle ilgili iyi şekilde savunmamızı vereceğiz."

"ERTUĞRUL SAĞLAM İLE TRANSFER İÇİN TOPLANTI YAPACAĞIZ"

"Hocamızın ve yönetimimizin bir politikası var; önümüzdeki 5 yılın kuruluşunu yapmak. Çok genç ve yetenekli oyuncularla takımımızda iyi bir revizyon düşünüyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız başladı. Hocamız özellikle lig bitmeden evvel yardımcı hocaları ve yönetimimizin squad ekibi ile ciddi çalışmalar yaptı. Bunların raporları önümde duruyor. Hocamız yurt dışında maç izlemeye gitti. Salı günü gelecek, Çarşamba günü toplantı yapacağız."

"HAVUZ GELİRİNİ 4 BÜYÜKLERE GİTMESİ DENGEMİZİ BOZUYOR"

"Transferde zaten hedeflerimizi koyduk. Alacağımız mevkiler ve bu mevkide düşündüğümüz oyuncularla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sağlıklı bir şekilde, paniğe girmeden hareket etmemiz lazım. Türk sporundaki maliyetler artık kulüplerin bütçelerine uygun yapılanmalı. Avrupa’dan bile pahalı futbolcu oynatan bir ligimiz var. Bu şekilde çalışmalar, Türk futboluna zora sokuyor. Havuz gelirlerinin büyük bir kısmını 4 büyüklerin alması, geri kalanın Anadolu kulüpleri arasında paylaşılması dengeleri çok ciddi şekilde bozuyor. Biz de kendi bütçemize göre çok iyi gençlerle yolumuza devam edeceğiz." (TRT Spor)