Mesut Özil bile şaşırdı

Mesut Özil bile şaşırdı
Mesut Özil bile şaşırdı
Manchester'ın şampiyonluk rüyasını sona erdireceklerini iddia eden Arsenal'in yıldızı, Norwich City'ye attığı gol ile ilgili konuştu.

Faruk ZABCI / LONDRA (DHA) - Sun Sunday Gazetesi'ne iddialı açıklamalarda bulunan Mesut Özil, Manchester United’ın şampiyonluk rüyasını bugün oynanacak maçta sona erdireceklerini ileri sürdü.

Wenger'den Özil'e övgü


Türk asıllı futbolcunun, "Yakında Arnesal istimini kaybedecek" ManU'nun golcüsü Wayne Rooney’e, "Bizim kanıtlayacak birşeyimiz yok" sözleriyle karşılık verdiği belirtildi.

Mesut'un "Şimdi tüm Avrupa bizden korkmalı" sözlerini başlığa taşıyan gazete , "Emirates Stadı’nın yeni yıldızı, Arsenal’e geldiği ilk günden beri başarılı olacaklarından ve kupalar kazanacaklarından emin. Eğer emin olmasaydı Real Madrid’i terk etmezdi" yorumunda bulundu.

Arsernal’in her takımı yenebilecek güçte olduğunu vurgulayan Özil, "Şimdi dünyanın her tarafındaki büyük futbolcuların bizi farkettiklerini ve saydıklarını anladık. Sözleşme imzalamadan önce Arsenal’in çok kaliteli bir takım olduğunu biliyordum. Bu yüzden Arsenal’a gelerek kumar oynamadığımı biliyordum. Arsenal’in aynı zamanda dünyanın en iyi teknik direktörlerinden birine sahip olduğunu da biliyordum. Arsene Wenger ile konuştuktan sonra Londra’ya gelmemin benim için en iyi seçenek olduğuna karar verdim. Amacımız bu sezon başarılı olmak ve bunu da maçlardan keyif alarak gerçekleştirmek" diye konuştu.

Mesut'tan şaşırtan Mourinho açıklaması

"KAFAYLA GOL ATMAYI BEKLEMİYORDUM"

Yıldız futbolcu, Arsenal’e geldikten sonra Norwich City’ye attığı golle şok yaşadığını şöyle dile getirdi:
"4-1 yendiğimiz maçta profesyonel olarak ilk kafa golümü Norwich’e attım. Hiç kimse kafayla gol atmamı beklemiyordu. Ben bile. Bu gol İngiliz futboluna ne kadar hızlı adapte olduğumu gösteriyor."

İngiliz futbolu için oyun tarzını değiştirmediğini vurgulayan Mesut Özil, "Kuvvetli bir takıma geldiğim için kısa sürede uyum sağlayacağımı biliyordum. Real Madrid’de her maçı kazanmak isterdik. Arsenal'de de aynı durum geçerli. Genç , hırslı bir takımız. Premier Lig’de takımlar arasında İspanya’ya oranla daha fazla denge var. Burada kolay maç yok. Dünyadaki en kuvvetli takımlar İngiltere’de" ifadelerini kullandı.

Mesut'tan iddialı açıklama