Mesut Özil büyülüyor

Mesut Özil büyülüyor
Mesut Özil büyülüyor
Real Madrid'den Arsenal'e transfer olan Türk asıllı futbolcu, kısa sürede İngiliz basını ve taraftarları kendisine hayran bıraktı.

Faruk ZABCI / LONDRA (DHA) - Şampiyonlar Ligi'nin resmi yayın organı 'Champions' dergisi, "Açılış maçlarında takımlarına üstünlük sağlayacak oyuncular" manşetli kapağında "Mesut Özil, yeni Bergkamp?" ifadesini kullandı.

"Özil'e Kraliyet unvanı verirdik"

 Arsenal'in yıldız futbolcusu Mesut Özil'in, Premier Lig'de "pas dehası" olduğunu yazan Champions, "Arsenal taraftarları, Mesut Özil ile birlikte yeni bir efsaneye kavuşabilir. Özil ile Arsenal arasındaki ilişkiyle ilgili yorum yapmak için çok erken. Fakat Kuzey Londra takımı, dünya çapında bir oyuncu özlemi içinde" yorumunda bulundu.

Hollandalı efsane futbolcu Dennis Bergkamp'ın Avrupa futbolundaki etkisini hala unutamayan Arsenal'in, Mesut Özil ile sahada ve saha dışında yeni bir oyun değiştirici bulduğuna inandığını yazan Champions, Mesut Özil'in takıma gelir gelmez futbol gücünü gösterdiğini belirtti.

Mesut Özil'in top kontrolünü ve akıllı paslarını öven dergi, menajer Arsene Wenger'in de Türk asıllı futbolcunun Arsenal'de futbol kariyerinin daha da üstüne çıkacağına inandığını vurguladı. Dergi, Wenger'in şu sözlerine yer verdi:
"Zaten büyük bir futbolcu. Daha hakim olması için zamanı var. Daha önce kariyerinde bulamadığı seviyeyi yakalamaya hazır."

Mesut'tan anlamlı hediye

Devler Ligi'nde Özil fırtınası