Mesut Özil: Efsane olmak istiyorum

Mesut Özil: Efsane olmak istiyorum
Mesut Özil: Efsane olmak istiyorum
Almanya Milli Takımı'nın Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil, futbol efsaneleri Fritz Walter, Wolfgang Overath ve Lothar Matthaeus'u örnek aldığını söyledi.

BERLİN - Sport Bild dergisine röportaj veren Mesut Özil, Brezilya'ya bir rüyayı gerçekleştirmek üzere gittiklerini ifade ederek, "Açıkça söylemem gerekir ki şampiyonluk harici başka bir sonuç bizim için bir hayal kırıklığı olur. Almanya şampiyonluğu hak ediyor" ifadesini kullandı.

Fritz Walter, Wolfgang Overath ve Lothar Matthaeus gibi futbol efsanelerini örnek aldığını ifade eden yıldız oyuncu, 2014 Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergilemek istediğini belirterek, "Ben de futbol efsanesi olmak istiyorum" dedi.

12 Haziran'da Brezilya'da başlayacak 2014 Dünya Kupası'nda 10 numaralı formanın Lukas Podolski'ye verilmesine ilişkin Özil, "Futbol kariyerim süresince farklı forma numaralarıyla sahaya çıktım. Birçok oyun kurucu futbolcu 10 numaralı formayı giyerek geçmişte başarılı olmuş futbolcuları taklit eder. Fakat artık günümüzde böyle değil. Oyun kurucu, oynadığı oyunla kendisini gösterir" diye konuştu.

1974 Dünya Kupası'nın efsanevi Alman futbolcusu Overath'ın "Bir oyun kurucunun öz güveni yüksek olmalı" sözlerinin hatırlatılması üzerine Özil, şöyle devam etti:
"Overath bu söyleminde çok haklı. Bir oyun kurucusundaki öz güven çok önemlidir. Bu benim için de geçerli. Bugüne kadar hiçbir rakibimden korkum olmadı ve bundan sonra da olmayacaktır. Saygı her zaman olmalı fakat risk alabilmek için cesaret de şart." (AA)