Mesut Özil fark attı

Mesut Özil fark attı
Mesut Özil fark attı
Arsenal'in yeni transferi Mesut Özil, Real Madrid'in 100 milyon euroya transfer ettiği Gareth Bale'den 5 kat daha fazla forma sattı.

ANKARA (AA) - İngiltere 'de online resmi forma satışı yapan "UKSoccershop"tan alınan bilgiye göre, transfer sezonunun kapanmasına az bir süre kala gerçekleşen Gareth Bale ve Mesut Özil transferinin ardından ilk hafta içinde gerçekleşen forma satışlarında Türk asıllı Alman futbolcu, dünyanın en pahalı oyuncusuna fark attı. Özil'in forması Bale'den 5 kat daha fazla sattı.

Mesut Özil için olay sözler


Sitenin satışlardan sorumlu yöneticisi Simon Pretswell, "Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve önceki David Beckham gibi yıldız oyuncuların lisanslı formaları peynir ekmek gibi satılır ve kulüplere büyük kar getirir. Her ne kadar Bale'in formasına ilginin olmadığını söylemek doğru olmasa da veri tanbanımıza baktığımızda Mesut Özil'inkinin çok daha fazla sayıda satıldığını ve ilgi gördüğünü belirtmek gerekir" dedi.

Pretswell, Neymar'ın Barcelona'ya ilk transfer olduğundaki forma satışının da Mesut Özil'inki ile aynı seviyede olmadığını vurguladı.

Real Madrid Bale'i 100, Barcelona Neymar'ı 57, Arsenal ise Mesut Özil'i 50 milyon avroya kadrosuna katmıştı.

Ronaldo kızgın, Mourinho şaşkın

Mesut Özil için ilginç benzetme