Mesut Özil için olay pankart

Mesut Özil için olay pankart
Mesut Özil için olay pankart
Allianz Arena'da oynanan Bayern Münih-Arsenal mücadelesinde tribünlerde Mesut Özil'i hedef alan bir pankart açıldı. UEFA, olay pankart hakkında soruşturma başlattı.

Arsenal'i 2-0 ve 1-1'lik skorlarla Şampiyonlar Ligi'nin dışına iten Bayern Münih'in taraftarları, Türk asıllı Alman milli oyuncu Mesut Özil için 'homofobik' bir pankart hazırladı.

Arda'nın Devler Ligi şovu


Sporx.com'da yer alan habere göre; 'Gay Gunners' yazılan pankartta, Mesut Özil'in de animasyonlaştırılmış bir görüntüsü yer aldı.

Pankartın sosyal medyada yayılmasının ardından İngiliz basınında da konu ile ilgili geniş haberler yapıldı. Ada basını, homofobik bir mesaj taşıyan pankart sonrası Alman ekibinin ceza alması gerektiğini belirten haberlere sayfalarında yer verdi.

O PANKARTA SORUŞTURMA

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Bayern Münih-Arsenal maçında açılan pankart hakkında soruşturma başlattı. Twitter üzerinden açıklama yapan UEFA Basın Sözcüsü Pedro Pinto, "Avrupa'da Irkçılığa Karşı Futbol (FARE) kuruluşunun raporu bize ulaştı. Gerekli işlemler yapılacak" ifadelerini kullandı.

Mesut Özil'e şok protesto