Mesut Özil: Türkiye'ye şans diliyorum

Mesut Özil: Türkiye'ye şans diliyorum
Mesut Özil: Türkiye'ye şans diliyorum
Almanya Milli Futbol Takımı'nın Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil, EURO 2016 Elemeleri'nde İzlanda ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı'na şans diledi.

BERLİN - Mesut Özil, Almanya 'nın EURO 2016 Elemeleri D Grubu'nda Gürcistan'ı 2-1 yendiği karşılaşmanın ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Ay yıldızlı ekibin elemelerdeki şansının sorulması üzerine Mesut Özil, "Türk Milli Takımı'nda arkadaşlarım var. Onlara şans diliyorum" dedi. Türkiye 'nin Çek Cumhuriyeti'ne karşı aldığı galibiyetin önemine işaret eden Türk asıllı futbolcu, bu sonucun ay yıldızlı ekibin önemli bir potansiyele sahip olduğunu gösterdiğini, İzlanda ile oynanacak son maçı da kazanarak, finallere kalmaları için A Milli Futbol Takımı'na iyi dileklerini sunduğunu ifade etti.

Almanya'nın Gürcistan ile oynadığı karşılaşmayı da değerlendiren Özil, geçen hafta İrlanda karşısında aldıkları mağlubiyetin ardından takım üzerinde baskı oluştuğunu, ancak Gürcistan galibiyetle EURO 2016'ya grup lideri olarak katılacaklarını anımsattı.

"Sonuçta hak ederek katılıyoruz" diyen Mesut Özil, bundan sonraki maçlarda Gürcistan karşılaşmasında kaçırdıkları gol fırsatlarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Dünya şampiyonu olarak grubu lider tamamlamanın önemli olduğunu söyleyen Özil, Avrupa Şampiyonası'nda kupayı almak için mücadele edeceklerini, bu potansiyele sahip olduklarını da kaydetti.

Mesut Özil, Alman teknik direktör Jürgen Klopp'un İngiliz takımı Liverpool'da görev almasına ilişkin ise tecrübeli ve başarılı bir teknik direktörün Liverpool gibi büyük bir kulübe imza atmasının İngiliz futbolu için de iyi olduğunu savundu.

Özil, Klopp adına da sevindiklerini ifade ederek, başarı dileklerini sunduğunu kaydetti. (AA)