Mesut Özil için 'inanılmaz' yorumu

Mesut Özil için 'inanılmaz' yorumu
Mesut Özil için 'inanılmaz' yorumu
Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in performansı için 'inanılmaz' yorumunu yaptı.

LONDRA - Arsene Wenger, Arsenal Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Mesut Özil'in kendisini çok geliştirdiğini belirterek, "Ligde şu ana kadar 13 asist yaptı. Teknik kalitesi yüksek, skor üreten futbolcular bulmak çok zor. Mesut Özil, takımın belkemiği" ifadesini kullandı.

Birçok kişinin Mesut'un mücadeleci yanını unuttuğunu kaydeden 66 yaşındaki çalıştırıcı, "Maç boyunca daha çok koşuyor. Artık ceza alanında kendisini daha fazla gösteriyor. İnanılmaz bir futbolcuya dönüştüğünü düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Premier Lig'de 19 yıldır görev yapan Wenger, gündemdeki Chelsea'nin küme düşme tartışmalarına da değinerek, Londra ekibinin zor bir dönemden geçtiğini ancak küme düşmeme mücadelesi vermediğini söyledi.

2013 yılından İspanya'nın Real Madrid takımından 42 milyon Sterlin'e Arsenal'a transfer olan 27 yaşındaki futbolcu, bu sezon üst üste 7 maçta asist yaparak rekor kırmıştı. Geride kalan 16 haftada toplam 13 asiste ulaşan Mesut Özil, Avrupa'da asist yapan futbolcular sıralamasında zirvede yer alıyor. (AA)