Mesut Özil'in en büyük mücadelesi!

Mesut Özil'in en büyük mücadelesi!
Mesut Özil'in en büyük mücadelesi!
Ünlü dergi, 'Alman futbol dehası' olarak bahsettiği Mesut Özil için "En büyük mücadelesi Alman mı yoksa Türk mi olduğuna karar vermekti" yorumunu yaptı.

FARUK ZABCI / LONDRA (DHA) - İngiltere 'nin en büyük futbol dergisi FourFourTwo, Ocak sayısının kapağından "Tırnak gibi sert, kaslı ve yakışıklı. Gerçek Mesut'la buluşmanın zamanı" anonsu ile Mesut Özil'e 8 sayfa ayırdı.

Ada'da Mesut Özil şov


"Mesut Özil ile karşılaştıktan birkaç saniye sonra ondan fotoğrafını istersiniz. İlk fark ettiğiniz saha dışında anlatılandan farklı olduğu. Tatlı konuşan, utangaç biri. El sıkışması sesi gibi ciddi" şeklinde izlenimlerini yazan İngiliz dergisi, Mesut Özil'in artık Real Madrid sorununa girmek istemediğini, orada arkadaşları olduğunu, Real Madrid'e iyi şanslar dilediğini ve şimdi Arsenal'e odaklandığını vurguladı.

Mesut Özil'in televizyonda göründüğünden daha uzun boylu olduğuna ve rakip taraftarların yaptığı tezahüratın tersine yakışıklı bir futbolcu olduğuna dikkati çeken FourFourTwo, "Yıldız futbolcu, en büyük yarışı Türk mü Alman mı olduğuna karar vermekte yaşadı" yorumunda bulundu.

FourFourTwo, Arsenal forması giyen başarılı futbolcu için şu ifadelere yer verdi;
"Real Madrid'e girmek veya Premier Lig'e transfer olmak Mesut Özil'in en büyük mücadelesi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. En büyük mücadelesi Alman veya Türk olduğuna karar vermekti. Günlük hayatta ikisi de olabilirsiniz fakat futbolda karar vermek zorundasınız. Almanya 'daki Türkler Özil'in 'üçüncü nesil' üyesi olduğunu söylüyorlar. Büyükannesi, büyükbabası 1970'lerin başında göçmen işçi olarak Almanya'ya geldiler. Babası Türkiye 'de doğdu, ama tüm hayatını Almanya'da geçirdi. Mesut ve kardeşleri Almanya'da doğdular. Bu onların Alman vatandaşı oldukları anlamına gelmiyor. Yasal olarak Özil'in ailesi Türk sayılıyorlar."

Mesut Özil için ilginç sözler