Mesut yeniden kadroda

Mesut yeniden kadroda
Mesut yeniden kadroda
Arsenal Manejeri Wenger, geçen hafta Sunderland ile oynadıkları maçta kadroya almadığı Mesut Özil'e Stoke City maçında yeniden görev vereceğini söyledi.

ANKARA - Basın toplantısında konuşan Arsene Wenger, Bayern Münih ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi maçında penaltı kaçırmasının ardından dinlendirmeye karar verdiği Mesut Özil 'in zor bir dönemden geçtiğini ve yeniden mental olarak hazır hale geldiğini söyledi.

Yoğun maç trafiğinin yaşandığı dönemlerde futbolcuların hem fiziksel hem de mental açıdan yoğun baskı yaşadığını vurgulayan Fransız teknik adam, "Böyle durumlarda bazen dinlenmeye ihtiyaç duyarsınız. Özil'in de kaçırdığı penaltıdan sonra böyle bir araya ihtiyacı vardı" değerlendirmesinde bulundu.

Tecrübeli çalıştırıcı, ligde cumartesi günü deplasmanda karşılaşacakları Stoke City mücadelesinde Mesut Özil'in yanı sıra sakatlığı sona eren Belçikalı oyuncu Thomas Vermaelen'in de kadroda yer alacağını açıkladı.

Yoğun maç trafiğinden şikayet eden Wenger, "Aralık ayından bu yana ara vermeden maçlara çıkıyoruz. Bu gerçekten de inanılmaz bir durum. Başa çıkmak için olağanüstü çaba göstermelisiniz" şeklinde konuştu. (AA)