Mete Kalkavan'ın babası küfürlere dayanamadı, kalp krizi geçirdi!

Mete Kalkavan'ın babası küfürlere dayanamadı, kalp krizi geçirdi!
Mete Kalkavan'ın babası küfürlere dayanamadı, kalp krizi geçirdi!
Galatasaray-Mersin İdmanyurdu maçını yöneten hakem Mete Kalkavan'ın babası İhsan Kalkavan, tribünden edilen küfürlere dayanamayıp 80. dakikada stattan ayıldı. Bindiği takside kalp krizi geçiren baba Kalkavan, şu anda yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Hakem Mete Kalkavan, Galatasaray - Mersin İdmanyurdu maçı sonrası büyük bir üzüntü yaşadı. Oğluna edilen küfürlere dayanamayan babası Ahmet İhsan Kalkavan, kalp krizi geçirdi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; oğlunun yöneteceği karşılaşmayı izlemek için Samsun’dan İstanbul ’a gelen eski milletvekili Kalkavan, karşılaşmada ancak 80 dakika dayanabildi. Eşi hakkında söylenen ağır küfürler karşısında çok sinirlenen ve ne yapacağını bilemeyen İhsan Kalkavan, bu andan itibaren kendini stat dışına attı ve bulduğu ilk taksiyle buradan uzaklaştı.

Ancak baba Kalkavan’ın çilesi burada bitmedi. Takside kalp krizi geçiren Ahmet İhsan Kalkavan, taksi şoförü tarafından zorlukla en yakın hastaneye yetiştirildi. Bağcılar Medipol Hastanesi’ne kaldırılan Mete Kalkavan’ın babasının kalbinin 10 saniye durduğu, daha sonra hayata döndürüldüğü ortaya çıktı.

Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Ahmet İhsan Kalkavan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği, yoğun bakımda uyutulduğu dile getirildi. Bilindiği gibi Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, maçın ardından Mete Kalkavan’ın yönetimini eleştirmiş, ilk kez bir hakem hakkında konuştuğunu ifade etmişti.