Mevlana aracılığıyla fair-play çağrısı

Maç öncesi taraftarlara 'Akıllı kişi odur ki, öfkesine yenilmeyen ağzını bozmayandır' ve 'Kötü söz dudağı virane yüreği çöplük eder' gibi Mevlana'dan sözlerin bulunduğu fair play çağrısı yapan broşürler dağıtıldı.

  • Maç öncesi taraftarlara 'Akıllı kişi odur ki, öfkesine yenilmeyen ağzını bozmayandır' ve 'Kötü söz dudağı virane yüreği çöplük eder' gibi Mevlana'dan sözlerin bulunduğu fair play çağrısı yapan broşürler dağıtıldı.
  • Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri stada girişte taraftarlar tarafından davul ve zurnayla karşılandı. PAF takımları maçında 3-3'lük beraberlik vardı.
  • Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "60. dakikadan sonra yakaladığımız pozisyonları gole çevirebilseydik, bırakın beraberliği galip bile gelebilirdik" dedi. Sağlam, karşılaşmanın hakeminin verdiği kararları da eleştirerek, "Trabzonsporlu oyuncu Ferhat'ın dört net sarı kartlık pozisyonu var. Hakem kendisine gereken kartları göstermedi" dedi.
  • Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan da ilk yarı zor olan maçı çok daha kolay hale getirebilme fırsatları yakaladıklarını dile getirerek, şöyle konuştu: "İkinci yarı zeminin de sert olması nedeniyle iki takım da iyi pas yapamadı. Topu yere indiremedik. İndirdiğimiz bölümlerde de final paslarını iyi yapamadık. Final paslarını iyi yapabilseydik, sonuç çok daha farklı olabilirdi. İkinci yarının son dakikalarında onların da pozisyonları vardı ama biz, pozisyon zenginliği açısından galibiyeti daha fazla hak eden taraftık. Maçın son dakikasında sıkıntı çektik. Çok farklı kazanacağımız maçı az daha berabere bitirebilirdik."