Mevlüt'ten Galatasaray'a yeşil ışık

Mevlüt'ten Galatasaray'a yeşil ışık
Mevlüt'ten Galatasaray'a yeşil ışık
Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Mevlüt Erdinç, düzenli olarak forma giyebilmek, EURO 2016 öncesi adını yeniden duyurmak ve daha fazla para kazanmak için sarı-kırmızılı takıma gelmek istiyor.

Sarı-kırmızılı ekibin teknik patronu Mustafa Denizli’nin, "Onu takımımda görmek istiyorum" dediği Mevlüt Erdinç için gelecek hafta girişimler başlayacak. Ancak Galatasaray yönetimi, öncelikle nabız yoklama yolunu tercih etti. Bu doğrultuda menajer vasıtasıyla milli futbolcunun durumu soruldu. Tecrübeli futbolcu için çok net bir geri dönüş alındı.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; sezon başında Bundesliga kulüplerinden Hannover 96’ya 3.3 milyon Euro karşılığında transfer olan Mevlüt, Galatasaray’a imza atma fikrine çok sıcak bakıyor. İşte nedenleri:

31 DAKİKA ORTALAMA

10 maçta 314 dakika şans buldu. Hannover, Mevlüt için tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Takımından ayrılmak ve düzenli olarak forma giymek istiyor.

GÖZÜ BURAK&UMUT'TA

A Milli Takım’da gözden düşmüş durumda ve EURO 2016 öncesi adını yeniden duyurmayı hedefliyor. Bunun de en kısa yolunun Galatasaray’dan geçtiğini biliyor. Ayrıca Burak ve Umut’u kesebileceğini düşünüyor.
Piyasasını biliyor

Hannover’de hayal ettiği parayı kazanamıyor. Senelik ücreti 1 milyon Euro’nun altında. Ancak Galatasaray’a transfer olduğunda 2 milyon Euro civarında garanti para alabileceğinin farkında.

BONSERVİSİYLE ÇOK ZOR

Galatasaray Yönetimi’nin ise bu transferi bonservis ücreti ödeyerek bitirmesi zor görünüyor. Bu nedenle Alman kulübüne kiralama teklifi yapılabilir.