MHK: Ali Aydın hatalı

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz, Fenerbahçe-Ç. Rizespor maçıyla ilgili olarak "Futbolda hata vardır, Ali Aydın hata yapmıştır" dedi.

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Bülent Yavuz, "Futbolda hata vardır, Ali Aydın hata yapmıştır" dedi.
Ankara Etap Altınel Otel'de Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçıyla ilgili yapılan MHK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Yavuz, şöyle konuştu:
"Türk hakem camiası ve özellikle de Ali Aydın için talihsizliktir. Hakemlerimizin performansı giderek yükseliyordu. Ali Aydın, bu maçı da mükemmel yönetmişti, yazık oldu.
Gözlemci raporları gelmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Kurulumuz ve hukuk kurulu, raporları inceledikten sonra kararını Futbol Federasyonu'na iletecek. Raporlar, en geç yarın öğlene kadar elimize ulaşır. Hakemin açıklaması da değerlendirilecek.
Ali Aydın hata yapmıştır, bunu da itiraf etmiştir. Ama şu da göz ardı edilmemeli ki Ali Aydın Türkiye'nin gururudur. Şu aşamada benim kendi fikrimi söylemem yönlendirici olur. Bu da doğru olmaz."
Yavuz, Ali Aydın'ın dinlendirilip dinlendirilmeyeceğiyle ilgili bir soruya, "Aydın'a bu hafta maç verseniz, kendisi de kabul etmez. Böyle olaylardan sonra hakemlerin toparlanma süreçleri vardır" dedi.
Ali Aydın gibi hakemlerin kolay yetişmediğine dikkati çeken Yavuz, "Ali Aydın, son 10 yılda hakem camiasının kazandığı bir değerdir. Onun camiamız içinde yer almaması gibi bir şey söz konusu değildir. Bunu spor kamuoyu da kabul etmez. Aydın, herkesin takdirini kazanmış bir hakemdir" diye konuştu.
Yavuz, Ali Aydın'ın karşılaşma sonrası kendisini aradığını ve üzgün olduğunu ifade ettiğini sözlerine ekledi.