MHK Başkanı Ok: Saklanmıyorum

'11 Altın Adam' yarışması onur konuğu MHK Başkanı Hilmi Ok, başkanlığa geldiği günden sonra çok pasif kaldığı ve demeç vermediği için yapılan eleştirilere karşılık, "MHK Başkanı'nın hakemler, kulüpler, futbolcular, yöneticiler hakkında konuşması haberdir.

İSTANBUL - '11 Altın Adam' yarışması onur konuğu MHK Başkanı Hilmi Ok, başkanlığa geldiği günden sonra çok pasif kaldığı ve demeç vermediği için yapılan eleştirilere karşılık, "MHK Başkanı'nın hakemler, kulüpler, futbolcular, yöneticiler hakkında konuşması haberdir. Benim dostum arkadaşım basın mensubu yok. Tek kişiye cevap verip polemik yaratmam. Eşitlik prensibini bozmadan herkesin katılabileceği basın toplantıları yaparak bilgi vermek istiyordum. Bunun için üç aylık dönemler belirledim.
MHK Başkanları Avrupa'da devre arasında basın toplantısı yaparak bir devrenin değerlendirmesini yapar. Oysa bizde maçlar başlayalı daha iki ay bile olmadan basında hakkımda yazılmadık şey kalmadı. Basın mensuplarının hepsinin olduğu bu tür toplantılarda istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz hepsine cevap vermeye hazırım. Saklanmıyorum, saklanmam" derken, "Bana güvenin. Geçmişimle, aile yapımla, iş hayatımla kimseye taviz vermem, bildiğimi yaparım, Adıma leke sürdürmem" şeklinde konuştu.
Yan hakemlerin yaptığı ve yaptırdığı hatalarla ilgili de konuşan Ok, "Gereksiz yere oyuna müdahale var. Hakem bir karar vermişse ona uymak zorunda. Görevi olmadığı halde oyuna müdahaleleri bazı yorumların yanlış olmasına ve orta hakemin konsantrasyonunun bozulmasına neden oluyor. Bu konuyu düzeltmeye çalışıyorum" dedi. MHK Başkanı son olarak Avrupa'da bile ünlü hakemlerin hata yaptığını belirterek Türk hakemlerine güvenilmesini istedi. (Spor Servisi)