MHK Başkanı Yavuz: Talihsiz bir maç oldu

Merkez Hakem Komitesi Başkanı Bülent Yavuz'dan derbi yorumu: Hakem adına, MHK adına ve Galatasaray adına talihsiz bir maç oldu.

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Bülent Yavuz, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan derbi maç için, "Gerçekten hakem adına, hakem camiası adına, MHK adına ve Galatasaray adına talihsiz bir maç oldu" dedi.
Yavuz, karşılaşmanın hakemi Muhittin Boşat'ın son dakikalara kadar iyi maç yönettiğini ancak son dakikalarda Galatasaray adına mutlak bir penaltının verilmediğini belirtti. Yavuz, şunları söyledi:
"Karşılaşmanın hakemi maçı son dakikalara kadar çok iyi yönetti. Fakat son dakikalarda Fenerbahçeli futbolcunun ceza sahası içinde elle oynadığı pozisyonu göremedi. Hakem adına, hakem camiası adına, MHK adına ve Galatasaray adına çok talihsiz bir maç oldu. Çok üzgünüm."
Karşılaşmada Fenerbahçe'nin de bazı pozisyonlarda itirazı olduğunu kaydeden Yavuz, "Maçın tek tek analizini yapmam mümkün değil. Bazı tartışmalı pozisyonlar var. Ancak ben somut pozisyonlara bakarım. Galatasaray'ın pozisyonu somut olarak görülüyor. Galatasaray açısından talihsiz bir maç olduğunu söylüyorum" diye konuştu.

GALATASARAY ÖZÜR BEKLİYORDU

Galatasaray Asbaşkanı Ali Dürüst maçtan sonra yaptığı açıklamada hakeme veryansın etmiş, son dakikada verilmeyen penaltıya tepki göstermişti. Dürüst, gece saatlerinde bağlandığı canlı bir spor programında da MHK'nın pozisyon için özür dilemesini veya hatasını kabul etmesini istemişti.