MHK'dan ilk açıklama: Küfür etmemiş

MHK'dan ilk açıklama: Küfür etmemiş
MHK'dan ilk açıklama: Küfür etmemiş
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Galatasaray-Akhisar maçında hakem Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği iddiasıyla ilgili, "Fırat ile konuştum. Küfür etmediğini söyledi" dedi.

İSTANBUL - Zekeriya Alp, olayın detaylarını tam olarak bilmediğini dile getirerek, "Konuyla ilgili Fırat Aydınus ile konuştum. Küfür etmediğini söyledi. Olay bundan ibaret" demekle yetindi.

'Adam vursan hafifletici sebep'


Galatasaray 'ın Spor Toto Süper Lig'de Akhisar Belediyespor'u 6-1 yendiği maçta Fırat Aydınus'un, Brezilyalı futbolcu Melo'ya küfür ettiği iddia edilmişti. Sarı-kırmızılı futbolcu, yaptığı açıklamada, "Maç içinde yüksek tansiyonda bazen istenmeyen kelimeler çıkabiliyor. Büyütmeye gerek yok" değerlendirmesinde bulunmuştu.

ŞÜKRÜ ERGÜN: DUDAK OKUMA UZMANI OLMAYA GEREK YOK

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, hakem Fırat Aydınus'un oyuncuları Felipe Melo'ya küfür ettiği iddiasıyla ilgili olarak şunları kaydetti:
"Bu insani bir olay. Herkes tepkili anında ağzından böyle bir şey kaçırabilir. Tabi bunun yaptırımı olması gerekir, bu yaptırımı bekliyoruz. Bu çok da önemli değil. Olmasa çok iyi olur, ama olduğu zaman da yapacak bir şey yok. Dediğim gibi bu bir reaksiyondur. Bunun yaptırımının ne olduğunu görmek istiyoruz."

Aydınus'un, Melo'ya ne dediğinin son derece açık olduğunu ifade eden Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bunun hiç olmamış gibi bir kılıfa uydurulmaya çalışılması daha vahim. Hakemin ne söylediği son derece açık, gözüküyor. Bunu anlamak için de dudak okuma uzmanı olmaya gerek yok. Hepimiz Türkçe konuşuyoruz ve bu ülkede yaşıyoruz. Baktığımız zaman da söyleneni görüyoruz. Bunu kıvırmaya, yokmuş gibi davranmaya gerek yok. Hiç yakışmıyor. Böyle davranılırsa o zaman camia olarak çok üzülürüz ve herhalde bir tepki gösteririz."

'Küfür ettiyse hakemliği bıraksın'

"BUNLARIN BİR YAPTIRIMI VAR"

Şükrü Ergün, futbolcuların da bazen sahada farklı tepkiler gösterebildiğini anlatarak, sözlerini şöyle sonlandırdı:
"İnsan bunu planlayarak 'gideceğim buna küfür edeceğim, şuna tekme atacağım' diye yola çıkmaz. Bunları kontrol etmek lazım. Ancak insanın başına bu durumlar gelebilir. Ama bunların da bir yaptırımı var. Melo sahada ortaya koyduğu agresif davranışın cezasını görüyor. Aynı şekilde böyle bir tablo ortaya koyan kişinin hakem olması yaptırım görmemesi anlamına gelmez." (AA)

ultrAslan'dan Aydınus'a: İade ediyoruz