MHK'dan sıra dışı önlem!

MHK'dan sıra dışı önlem!
MHK'dan sıra dışı önlem!
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan dev maç öncesi başlayan telefon polemiği, Merkez Hakem Kurulu'nu (MHK) çok ilginç bir önleme itti.

Her şey borodo-mavili kulübün 1 numarası İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Fenerbahçe -Trabzonspor maçından önce yaptığı flaş açıklama ile başladı. Fırtına'nın patronu, İstanbul seyahati öncesi, "Hakem Bülent Yıldırım'ı aradım. Adaletli olmasını istedim" dedi, sonrasında tufan koptu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), sert bir açıklamayla Hacıosmanoğlu'nu hedef aldı, ardından disiplin kuruluna sevk etti. Fenerbahçe cephesi de tepki verip, TFF ve kurullarını göreve çağırdı. Gündem öyle değişti ki, Hacıosmanoğlu'nun perşembe günü, "Kasti hakem hatası olursa takımı sahadan çekerim" açıklaması bile gölgede kaldı.  

MHK BAŞTAN UMURSAMADI

Fanatik'in haberine göre; yorumcular "Hakem değişmeli, MHK sorumluluk almalı" diye açıkça çağrı yaptı ancak Yusuf Namoğlu önderliğindeki Merkez Hakem Kurulu oralı olmadı. Bu şartlarda başlayan Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Yıldırım'ın kararları çoğunluk tarafından başarılı bulundu. Korkulan olmadı, Trabzonspor sahadan çekilmedi. Ancak bitiş düdüğü sonrası yeni bir savaş başladı! Topa ilk giren taraf Fenerbahçe oldu. Başkanvekili Mahmut Uslu, yanında diğer yöneticiler ile birlikte, basının karşısına çıktı. Uslu, zehir zemberek açıklamalar yapıp, TFF, MHK ve hakem Bülent Yıldırım'ı hedef aldı. Uslu, Trabzonspor'dan bahsederken, "Ezilmiş bir takım. 12 kişiyle oynadılar" ifadelerini kullandı. Ayrıca hakem Bülent Yıldırım'ın da Hacıosmanoğlu'nun telefonundan etkilenip, baskı altında kaldığını savundu.

"TELEFON NUMARALARINIZI DEĞİŞTİRİN"

Tüm bunlar olup biterken sessiz kalan MHK'nın çok sıra dışı bir karar hazırlığında olduğu öğrenildi. MHK'nın, profesyonel liglerde mücadele eden tüm hakemlere, "Telefon numaralarınızı değiştirin" talimatı verdiği ortaya çıktı. Hakemlerin yıllardır kullandıkları numaraların, kulüp başkan , yönetici ve gazetecilerde olmasını sakıncalı gören MHK'nın, yaşanan son olay sonrası, hakemlere daha zor ulaşılmasını amaçladığı ifade ediliyor. Trabzonspor Başkanı'nın, "Hakemleri bundan sonra da arayacağım. Herkes hakemleri arayıp konuşabilmeli" açıklamasının da MHK'nın kararında etkili olduğu konuşuluyor.