MHK'nın yeni başkanı belli oldu

MHK'nın yeni başkanı belli oldu
MHK'nın yeni başkanı belli oldu
Merkez Hakem Kurulu'nda (MHK) Zekeriye Alp'in istifasının ardından başkanlık görevine eski hakem Yusuf Namoğlu getirildi. 2011 yılında da MHK Başkanlığı yapan 67 yaşındaki Namoğlu, Galatasaraylı olduğu iddiasına karşılık, "Koyu bir Rizespor taraftarıyım" demişti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nundan (TFF) yapılan açıklama şöyle:
"Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya Alp'in istifası Türk futbolunda önemli bir sorunun bir kez daha göz önüne gelmesine sebep olmuştur. Maalesef Sayın Alp gibi, dürüstlüğü ve tarafsızlığıyla herkesin takdirini kazanmış değerli futbol adamları maruz kaldıkları hakaretlerin sonucunda Türk futboluna hizmet edemez hale getirilmektedir. Dileğimiz, sorumluluk sahibi herkesin futbolda çatışma ortamına yol açacak açıklamalara bir an önce son vermesidir.

TFF Yönetim Kurulu olarak Sayın Zekerita Alp'in istifasını saygıyla karşılıyoruz. Kendisine ve başında bulunduğu kurulun üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yönetim Kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sayın Yusuf Namoğlu'nun getirilmesine oy birliğiyle karar vermiştir. Sayın Namoğlu birlikte çalışacağı kurulu kendisi oluşturacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz."

Zekeriya Alp istifa etti!

"RİZESPOR TARAFTARIYIM"

Yusuf Namoğlu, 2011 yılında Milliyet Gazetesi'ne verdiği röportajda, medya tarafından kamuoyuna Galatasaraylı olarak lanse edilmesinden duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, "Doğum yerim olduğu için koyu bir Rizespor taraftarıyım. Ayrıca elbette Milli Takımı tutuyorum. Bunun dışında ne herhangi bir kulüp üyesiyim, ne sempatim, ne de kaydım kuydum var. Rizespor’a olan sevgimi hiçbir zaman saklamadım. Yani içerde Rize, dışarda Barcelona. Bu böyle biline" ifadelerini kullanmıştı.

YUSUF NAMOĞLU KİMDİR?

1947 yılında Rize'de doğan Yusuf Namoğlu, Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Serbest İnşaat Mühendisi, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Uluslararası Futbol Hakemliği, XIX., XX. Dönem İstanbul Milletvekilliği, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı ile Beşiktaş belediye başkanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Namoğlu, 2011 yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığı yaptı.

Gaziantepspor'dan 'refleks' isyanı!