MHK'ya Yıldırım destek

MHK'ya Yıldırım destek
MHK'ya Yıldırım destek
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Yönetim kurullarımız kararlar alır, Tahkim Kurulu'nda bunlar bozulabilir. Bu nedenle kesinlikle MHK yönetimi istifa edecek diye bir şey yoktur" ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Merkez Hakem Kurulu’nun ve başkanı Zekeriya Alp’in istifasının söz konusu olmadığını söyledi.
TFF’nin İstinye’deki merkez binası önünde konuşan Yıldırım şunları söyledi: “Biz ne toplantı öncesi Zekeriya hocamızla görüştük, ne toplantı içinde görüştük, ne beraber yemek yedik, ne de beraber bir karar aldık. Federasyon, kurumlarıyla işleyen bir kuruluştur. Yönetim kurulu da en üsttür. Dün (Önceki gün) yönetim kurulu olarak bir karar aldık. Karar yönetim kurulu kararıdır ve kurullar tarafından tartışılmaz. Doğrudur, yanlıştır. Tahkim Kurulu süreci vardır. Hukuki süreç devam eder. Futbolun yürüyüşü içinde, PFDK karar aldığında ve Tahkim Kurulu kararı bozduğunda PFDK istifa edecek diye bir şey yoktur. Yönetim kurullarımız kararlar alır, Tahkim Kurulu’nda bunlar bozulabilir. Bu nedenle yönetim istifa edecek diye de bir şey yoktur.”
MHK Başkanı Zekeriya Alp ise, “Görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Türk hakemliğine, federasyonumuz ve camiamızın inancı devam edecektir” diye konuştu.

Beşiktaş ’tan ‘hükmen’ başvurusu

Öte yandan, TFF’nin kararına itirazını Tahkim Kurulu’na taşıyan Kasımpaşa’ya karşı atak geldi. Beşiktaş, ‘tekrar’ kararının ‘hükmen’ ya da ‘Maçın 31. dakikadan 1-0 kendi üstünlükleri ile başlamasına’ çevrilmesi isteğiyle Tahkim’e başvurdu.