Miami yıla iyi başladı

NBA liginde Atlantik Grubu'nun son sırasında bulunan Miami Heat, deplasmanda Atlanta Hawks'ı 107-73 yenerek sürpriz yaptı. Böylece son 9 maçta 7. kez galip gelen ve çıkışta olduğunu kanıtlayan Heat'te genç Caron Butler, 25 sayıyla bu sezon en yüksek skorlu maçını çıkarırken, galibiyette de başrolü oynadı.

ATLANTA - NBA liginde Atlantik Grubu'nun son sırasında bulunan Miami Heat, deplasmanda Atlanta Hawks'ı 107-73 yenerek sürpriz yaptı. Böylece son 9 maçta 7. kez galip gelen ve çıkışta olduğunu kanıtlayan Heat'te genç Caron Butler, 25 sayıyla bu sezon en yüksek skorlu maçını çıkarırken, galibiyette de başrolü oynadı. Konuk ekipte Gürcü oyuncu Vladimir Stepania da 16 sayı ve 13 ribauntluk performansıyla sivrildi. Bu sezon en fazla sayıyı bu maçta yiyen Atlanta'da ise Jason Terry 17 sayı ve 5 asist, Şerif Abdurrahim ise 12 sayı ve 10 ribauntla maçı tamamladı.
Bu sezonun hayal kırıklığı yaratan ekiplerinden New York Knicks
ise, sahasında Kanada temsilcisi Toronto Raptors'ı 95-75 yenerek, taraftarlarına yılın ilk maçında bir nebze olsun teselli verdi. New York'ta Kurt Thomas, 26 sayı ve 14 ribauntla sahanın yıldızı olurken, Allan Houston da 15 sayı ile ona eşlik etti. Bu sonuçla Toronto, son 13 maçta 12. yenilgisini almış oldu. (Spor Servisi)