Miamililer parkeyi 'ısıttı'

Miami Heat bu sezon beklenen başarıyı gösterememiş olabilir, ancak Florida ekibi All-Star hafta sonunun ikinci gününe damgasını vuran ekipti.

LAS VEGAS - Miami Heat bu sezon beklenen başarıyı gösterememiş olabilir, ancak Florida ekibi All-Star hafta sonunun ikinci gününe damgasını vuran ekipti. Takımın yıldız ismi Dwyane Wade yetenek yarışmasını kazanırken, oyun kurucu Jason Kapono da üç sayılık atış yarışmasının galibiydi. Wade, çeviklik, pas verme ve üç sayılık atış bölümlerinden oluşan yetenek yarışmasında parkuru 26.4 saniyede bitirerek finaldeki Kobe Bryant'ı geride bıraktı. Bryant, basit bir göğüs pasını ancak beş denemede gerçekleştirince Wade'in birinciliği kaçınılmaz oldu. Miamili genç yıldız bu yarışmayı geçen yıl da kazanmıştı.
Üç sayılık atış yarışmasında Gilbert Arenas (23), Dirk Nowitzki (20) ve Jason Kapono (19) ilk turu geçerken, Mike Miller (18), Damon Jones (15) ve Jason Terry (10) elendi. Final turunda favori isimler Arenas 19, Nowitzki ise yalnızca 7 puanda kalınca, 24 puan alan Kapono mutlu sona ulaştı. Geçen yılın şampiyonu Dirk Nowitzki böylece, Predrag Stojakoviç'ten sonra üç sayı yarışmasını üst üste kazanan ikinci oyuncu olma şansını yitirdi. (Spor Servisi)