Michael Ballack Devler Ligi'nde yok

Premier Lig ekiplerinden Chelsea büyük umutlarla transfer ettiği Michael Ballack'ı Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek kadroya dahil etmedi. Kulüpten yapılan açıklamada karara gerekçe olarak 31 yaşındaki oyuncunun sakatlığı gösterildi.

LONDRA - Premier Lig ekiplerinden Chelsea büyük umutlarla transfer ettiği Michael Ballack'ı Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek kadroya dahil etmedi. Kulüpten yapılan açıklamada karara gerekçe olarak 31 yaşındaki oyuncunun sakatlığı gösterildi. Oysa sakatlığı geçme aşamasında olan Ballack'ın altı grup maçının dördünde oynama şansı bulunuyordu. Şu durumda ise Alman oyuncunun şubat ayındaki eleme maçlarına kadar mücadele etme olasılığı yok.
Chelsea'nin 25 kişilik listede Michael Ballack için bir yer bulamaması oyuncunun geleceği hakkında akıllara soru işareti düşürdü. Londra ekibinin bu kararına karşın Almanya teknik direktörü Joachim Löw, Ballack'ın 13 Ekim'e kadar iyileşerek takımın Avrupa Şampiyonası'nda İrlanda'ya karşı oynayacağı maçta yer almasını umduğunu dile getirdi. (Spor Servisi)