Michael Schumacher'in son durumu

Michael Schumacher'in son durumu
Michael Schumacher'in son durumu
Haftalık Alman dergisi Bunte, uzun süredir sağlığına ilişkin bilgi alınamayan Michael Schumacher ile ilgili özel bir habere imza attı. Ancak 'Christmas mucizesi' iddiası efsane pilotun menajeri tarafından yalanlandı.

RADİKAL- Bunte, Michael Schumacher tedavisinde ilerleme gösterdiğini ve yürüyebileceğini iddia etti. Dergi, Alman pilotun sağlığıyla ilgili son bilginin, Schumacher'in yakın çevresinden elde edildiğini belirtti. Schumacher'in çok zayıf olduğunu aktaran kaynaklar aynı zamanda, terapistlerin yardımıyla bir kaç adım atarak yürüdüğü ve kolunu kaldırdığı iddiasında bulundu.   

46 yaşındaki eski pilot, 2 yıl önce geçirdiği kayak kazasının ardından girdiği komada yaşam mücadelesi vermiş, bir süredir ise bitkisel hayatta yaşamını devam ettiriyordu. İsviçre'deki villasında bir grup doktor ve terapist ile tedavisine devam ediliyordu.
 
İDDİALAR YALANLANDI

Hürriyet'te yer alan habere göre, efsane pilotla ilgili hiç bir açıklama yapmamayı uygun bulan ve tüm gelişmeleri basından kaçırdığı bilinen menajeri Sabine Kehm, bu heyecan yaratan haberin ardından suskunluğunu bozdu.

Schumacher'in terapistlerin yardımıyla yürüdüğü ve kolunu kaldırdığı iddiasını yalanlayan Kehm, "Ne yazık ki derginin bu haberinden sonra Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili bilgi paylaşmak ve açıklama yapmak zorunda kaldım. Bunlar sorumsuzluk çünkü sağlık durumuyla ilgili gizlilik Schumi için çok önemli. Konuyla ilgili insanların boş yere umutlanmasına neden oluyorlar" dedi.