Middlesbrough'da Karanka dönemi

Middlesbrough'da Karanka dönemi
Middlesbrough'da Karanka dönemi
Real Madrid'i çalıştırırken Mourinho'nun yardımcılığını yapan Karanka, Middlesbrough'un teknik direktörlüğüne getirildi.

(AA) – İngiltere Championship takımlarından Middlesbrough, 2010-2013 yıllarında Real Madrid teknik direktörü olan Jose Mourinho'nun yardımcılığını yapan İspanyol Aitor Karanka'nın, teknik direktörlüğe getirildiğini açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Middlesbrough, aktif futbol yaşantısına 2006 yılında son veren, Athletic Bilbao ve Real Madrid’de oynayan 40 yaşındaki Karanka ile 2,5 yıllığına anlaştı.

Middlesbrough'nun başına geçen ilk yabancı teknik direktör unvanını alan Karanka, Real Madrid formasıyla Avrupa 'nın kulüp bazındaki en önemli kupası UEFA Şampiyonlar Ligi'ni 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 kez kazandı. İspanyol teknik adam, ABD 'nin Colorado Rapids takımında oynadığı 2006 sezonunun sonunda aktif kariyerini noktaladı.

2008-2010 yıllarında İspanya 16 Yaş altı Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü üstlenen Karanka, 2010-2013 yıllarında da Real Madrid teknik direktörü olan Jose Mourinho'nun yardımcılığını yapmıştı.

MOURINHO: HANGİ TAKIM ALIRSA ÇOK ŞANSLI

Jose Mourinho, Karanka ile ilgili yaptığı bir açıklamada, "Onu çok iyi tanıyorum. İngiltere veya başka bir ülke fark etmez. Onu hangi takım alırsa alsın çok şanslı" demişti.