Milan'dan inanılmaz hata

Milan'dan inanılmaz hata
Milan'dan inanılmaz hata
Dünyaca ünlü İtalyan kulübü, UEFA'ya bildirilen kadroda çok büyük bir hata yaptı.

Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda Barcelona, Ajax ve Celtic ile eşleşen Milan, kulüpler bazında Avrupa 'nın en büyük organizasyonunda yapılan dikkatsizlik ile şaşkınlık yarattı.

İşte Cimbom'un Devler Ligi kadrosu

Devler Ligi'nde forma giyecek oyuncuların yer aldığı listeyi UEFA 'ya teslim eden organizasyon yöneticisi Umberto Gandini, 20 yaşındaki forvet Stephen El Shaarawy'yi A listesine yazdı. Büyük hata sonucu M'Baye Niang, gruplarda oynama şansını kaybetti.

UEFA kuralları, 15-21 yaş arasındaki futbolculara, son 2 yıldır aynı kulüpte forma giymeleri durumunda A listesi yerine B listesinde yer alma hakkı tanıyor. Kulüpler, 25 kişi ile sınırlı A listesinin aksine B listesine kriterlere uyan istediği kadar futbolcu alabiliyor. Ancak 2011'de bu yana Milan'da olan Shaarawy, B listesine yazılması gerekirken A listesinde yer aldı. Böylece Fransız oyuncu Niang, kontenjan engeline takıldı.

Ronaldo'dan Bale ve Neymar yorumu


RESMİ AÇIKLAMA VE ÖZÜR

Hatanın anlaşılmasının ardından İtalyan kulüpten yapılan açıklamada, "Umberto Gandini tüm sorumluluğu üstlenmiştir. Kendisi çok pişman ve üzgün olmakla birlikte tüm camiadan özür dilemektedir" ifadeleri kullanıldı.

Everton'dan 3 transfer