Milan'ı reddederek Fener'e geldi

İspanyol spor gazetesi Marca, Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos'un Milan'dan gelen teklifi geri çevirdiğini yazdı. Milan Başkanı Adriano Galliani'nin son anda Roberto Carlos'a telefon ederek...

MADRİD - İspanyol spor gazetesi Marca, Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos'un Milan'dan gelen teklifi geri çevirdiğini yazdı. Milan Başkanı Adriano Galliani'nin son anda Roberto Carlos'a telefon ederek, transfer etme olasılığı olup olmadığını sorduğunu yazan Marca, Brezilyalı futbolcunun cevap olarak, "Teklifiniz için teşekkür ederim ama Zico'ya sözüm var. Fenerbahçe'ye gideceğim" dediğini belirtti. Bu arada gazete, Real Madrid'e gelen en iyi yabancılarla ilgili bir anket yaparken, Roberto Carlos, Alfredo Di Stefano ve Zinedine Zidane'dan sonra üçüncü sırada yer aldı.
Öte yandan Real Madrid'de 1974-77 yılları arasında forma giyen eski Alman futbolcu Paul Breitner, AS gazetesine verdiği demeçte Roberto Carlos ile ilgili yöneltilen bir soruya, "Üzgünüm ama Roberto Carlos'un gitmesiyle Real Madrid'in problem yaşayacağını sanmıyorum. Real'in, son iki yıldır Roberto ile problemi var. Çoktandır Real Madrid'in istediği taktikte oynamak için konsantre olmuyordu" eleştirisinde bulundu.
Tuncay'la yine anlaşma sağlanamadı
Bu arada Fenerbahçe'de sözleşmesi sona eren Tuncay Şanlı ile dün yapılan görüşmeden de sonuç çıkmadı. Genç oyuncu ve menajeri Erdinç Şehit dün Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kulüp merkezinde Başkan Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Kulüpten yapılan açıklamada iki taraf arasında anlaşma sağlanamadığı, Yıldırım'ın Tuncay ve menajeriyle önümüzdeki günlerde yine görüşeceği belirtildi. (Spor Servisi)