Milli bisikletçi Örken'e otobüs çarptı!

Milli bisikletçi Örken'e otobüs çarptı!
Milli bisikletçi Örken'e otobüs çarptı!
Torku Konya Şekerspor'un milli bisikletçisi Ahmet Örken'e, belediye otobüsü çarptı. Trafik kurallarına uygun şekilde seyreden genç sporcu, ölümün kıyısından döndü.

Gelecek vaadeden sporcu Ahmet Örken, Konya'da geçtiğimiz salı akşamı takım arkadaşı Fatih Keleş ile birlikle çıktığı bisiklet gezisinde talihsiz bir olay yaşadı. Örken'in ifadesine göre; şehrin toplu taşımasında görevli bir belediye otobüsü, kendisine arkadan çarparak düşmesine neden oldu. 22 yaşındaki bisikletçi, şansı ve tecrübesi eseri otobüsün altında kalmazken, kazadan dizinde oluşan yaralarla kurtuldu.   

"ŞOFÖR ÜSTÜMÜZE YÜRÜDÜ"

Fanatik Gazetesi'ne olayın detaylarını anlatan genç bisikletçi, trafik kurallarına uygun şekilde ve yolun sağında seyrettiklerini, otobüsün ise anlaşılamaz bir şekilde kendisine çarptığını belirtti. Örken, olayda hatası bulunan şoförün özür dilemesi gerektiği halde "Sizin yolda ne işiniz var!" diyerek üzerlerine yürüdüğünü, fiziki bir müdahaleyi ise çevredeki duyarlı vatandaşların engellediğini ifade etti.

Olay sonrası, Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştüğünü söyleyen Örken, "Ölüm tehlikesi atlatmamın yanı sıra şoförün bize karşı gösterdiği tavır nedeniyle ayrıca üzüldük. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştük ve olayın sorumlusu şoförden şikayetçi olduk. Onlar da sağ olsun bize destek oldular ve Konya gibi bisiklet sporuna önem veren bir şehirde bu tip olayların yaşanmasına bir daha izin vermeyeceklerini belirttiler" dedi.

"DOKTORLAR ŞANSLI OLDUĞUMU SÖYLEDİ"

Sağlık durumu hakkında da bilgi veren Örken, "Dizimde darbeye bağlı yaralanma ve ödem oluştu. Doktorlarımız, çok daha vahim sonuçlar doğurabilecek bir kazayı bu kadar az yaralanmayla atlattığım için şanslı olduğumu söylediler. Önümüzdeki 2 hafta boyunca hiç bisiklet kullanmadan dinlendiğim takdirde sağlıma yeniden kavuşacağım" ifadelerini kullandı.

TORKU KONYA, ÇİN'E GİTMEKTEN VAZGEÇTİ!

Öte yandan Torku Konya Şekerspor'da sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Yıllık programa göre 5-18 Temmuz tarihleri arasında Çin'de düzenlenecek olan Tour of Qinghai Lake'te ülkemizi temsil etmesi beklenen yeşil-siyahlı takımın, yönetimce alınan karar nedeniyle tura katılmayacağı açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile aynı kategoride yer alan bu yarışa son derece iyi hazırlanan takım sporcularının ise büyük hayal kırıklığı yaşadığı öğrenildi.

TUR'un 2017 yılında ProTour kategorisine, Torku Konyaspor'un ise Pro-continental takım seviyesine yükselmesi için çalışmaların yürütüldüğü bu dönemde, ülke bisikletinin lokomotifi olarak görülen bir ekibin, alınan bu karar nedeniyle 2 aya yakın bir süreyi boş geçirecek olması, bisiklet otoriteleri tarafından da hayret ve sitemle karşılandı.