'Milli dava' kaybedildi

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in 'milli dava' olarak nitelendirdiği ve tüm Türk ulusunu kendilerine desteğe çağırdığı Beşiktaş-Vicente Del Bosque savaşının son perdesini de İspanyol teknik adam kazandı.

LOZAN - Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in 'milli dava' olarak nitelendirdiği ve tüm Türk ulusunu kendilerine desteğe çağırdığı Beşiktaş-Vicente Del Bosque savaşının son perdesini de İspanyol teknik adam kazandı. İsviçre'nin en yüksek yargı mercii olan Federal Mahkeme, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) daha önce verdiği kararı onaylayarak, Siyah-Beyazlı kulübün Del Bosque ve yardımcılarına toplam 6.7 milyon avro ödemesine karar verdi. Alınan karara göre İspanyol teknik adam
4.91 milyon, iki yardımcısı 719 biner, fizyoterapisti ise 359 bin avro alacak.
Vicente Del Bosque ile 2004 Temmuz'unda anlaşan Beşiktaş, başarısız sonuçların ardından sekiz ay sonra tecrübeli çalıştırıcının işine son vermiş, Del Bosque de tazminatını alamadığı için FIFA'ya gitmişti. FIFA'nın Del Bosque lehine verdiği karardan sonra Beşiktaş'ın başvurduğu CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi de Beşiktaş aleyhine karar vermişti. Son kararı veren yüksek mahkemenin Lozan merkezli CAS da dahil olmak üzere temyiz üzerine karar verme yetkisi bulunuyor. (Spor Servisi)